Sarallar grubu üyesinin eğlenme makanı sahibine silahlı saldırı girişiminin görüntüleri ortaya çıktı

Sarallar grubu üyesinin eğlenme makanı sahibine silahlı saldırı girişiminin görüntüleri ortaya çıktı
Sarallar olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik İstanbul ve İzmir'de yapılan, 24 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonun ardından, suç örgütü üyesi bir kişinin silahlı saldırı girişiminin görüntüsü ortaya çıktı.

İstanbul ve İzmir'de, "Sarallar Grubu" olarak bilinen suç örgütüne yönelik 14 Kasım'da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda 24 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, operasyonda gözaltına alınan suç örgütü üyelerinin geçmişteki faaliyetlerinin tespiti için de çalışma başlattı.

Çalışmalar kapsamında, suç örgütü üyesi Burak F.'nin İstanbul'daki bir eğlence mekanında, S.G.'ye yönelik silahlı saldırı girişiminde bulunduğu anlara ait güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

dha-acdf64b4075857aaeae22bb4775a0978-3-t.jpeg

3 Eylül'de yaşanan olayın güvenlik kamera görüntülerinde, şüpheli Burak F.'nin iş yerinin lavabosunun önünde beklediği, S.G'nin çıktıktan sonra bacaklarına doğru ateş etmeye çalıştığı, tabancanın ateş almaması sonucunda ise iş yeri çalışanlarınca darbedildiği anlar yer aldı.

İş yerine saldırı girişimini kontrol etmek için gelen yine suç örgütü üyesi Ş.Y. de yakalanarak darbedildi.

Saldırı girişimi sonrası yakalanan Burak F.'nin tutuklandığı, 14 Kasım'daki operasyonda tekrar gözaltına alınan Ş.Y'nin ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bakan Yerlikaya: 'Sarallar' suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Sarallar" isimli organize suç örgütünün "Kafes" operasyonlarında çökertildiğini, örgüt elebaşı Özgür Saral'ın da aralarında bulunduğu 24 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, organize suç örgütleriyle mücadele kapsamında, İstanbul ve İzmir'de "Kafes" kod adlı eş zamanlı operasyonlar yapıldığını belirtti.

Buna göre; İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nce gerçekleştirilen operasyonda, "Sarallar" grubu olarak bilinen organize suç örgütünün elebaşı Özgür Saral ile beraber 24 şüpheli yakalandı.

Suç örgütünün, Esenyurt ilçesinde sitelerdeki ev sahibi ve kiracıları silahla tehdit ederek yağma yaptıkları belirlendi. Kendilerinden şikayetçi olan site sakinleri ve özel güvenlik görevlilerini şikayetlerinden vazgeçirmek için darp ettikleri, mülk sahiplerinin rızası ve bilgisi dışında sahte evrak düzenleyerek daireleri başka kişilere kiraladıkları tespit edildi.

Ayrıca, eğlence mekanlarına silahlı saldırı düzenleyerek "kasten öldürmeye teşebbüs', "genel güvenliği kasten tehlikeye sokma', "fuhuş', "silahla yaralamaya teşebbüs" suçlarını da işledikleri saptandı. (DHA)