'Seçimden sonra haklarımızı arayacağız' diyen Tangöze'ye, AKP Gençlik Kolları Başkanı'ndan yanıt

'Seçimden sonra haklarımızı arayacağız' diyen Tangöze'ye, AKP Gençlik Kolları Başkanı'ndan yanıt
Duman'ın solisti Kaan Tangöze, AKP'nin etkinliğinde 'Senden Daha Güzel' şarkısının kullanmasına tepki göstermişti. Tangöze'nin tepkisinin ardından AKP Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan açıklama yaptı.

Rock grubu Duman'ın solisti Kaan Tangöze, ‘Senden Daha Güzel’ şarkısının AKP etkinliğinde kullanılmasına tepki göstermişti.

Tangöze, şunları söylemişti: “Sayın Cumhurbaşkanımız, stadlarda geziyor işte böyle Z kuşağı için… Onun da haberi yok yani, arkadan ‘Senden Daha Güzel'i veriyorlar. O ne yapsın, bilmiyor canım. Birileri de çıkıp diyor ki, Duman parçasını vermiş falan filan… Bize soran olmadı arkadaşlar ben o kadarını söyleyeyim size. Seçimden sonra haklarımızı aramaya başlayacağız artık.”

AKP Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, "Duman’ın 'Senden Daha Güzel' parçası ve sözleri Gençlik Kollarımızın sloganı veya müziği olmamıştır" açıklamasında bulundu.

İnan sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Sakarya 'ilk oyum' etkinliğimizde sahne alan DJ Erdem Kınay’ın çaldığı şarkılardan biri Duman grubunun “Senden Daha Güzel” parçası olmuştur. Erdem bey birçok şarkıyla hem Sakarya'da hem de Adana'da çok başarılı bir performans göstermiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz.

DJ'in listesinde yer alan tüm şarkılar kurumsal olarak bizimle zaten ilişkilendirilemez :) Bir şarķı üzerinden yorum yapılması çok abes bir durum olmuştur. Duman’ın “Senden Daha Güzel” parçası ve sözleri Gençlik Kollarımızın sloganı veya müziği olmamıştır.

Seçimden sonra haklarımızı arayacağız” ifadesi, muhalefetin “yargılanacaksınız” söyleminin “sanatçı” lisanıyla dile getirilmiş bir versiyonu gibi olmuştur. Hak arayışı seçime endeksli değildir. Ülkemizde hukuk yolu her zaman açıktır." (Kısa Dalga)

Gündem