Kadın cinayetinde rapor, şüpheliyi yalanladı: Silahı başına dayadı dedi, rapora göre enseden vuruldu

Kadın cinayetinde rapor, şüpheliyi yalanladı: Silahı başına dayadı dedi, rapora göre enseden vuruldu
Eşi Hülya Şellavcı Yeğin’i öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kaffar Yeğin eşinin olay sırasında tabancayı alnına dayadığını o sırada silahın ateş aldığını söyledi ama otopsi raporunda vurulmanın enseden olduğu ortaya çıktı.

İzmir’in Bornova ilçesinde, iş yerinde öldürülen Hülya Şellavcı Yeğin'in cinayetten tutuklanan boşanma aşamasındaki eşi Kaffar Yeğin'in, nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki ifadesi ortaya çıktı. Tartışmada Hülya Şellavcı Yeğin'in başına silah doğrulttuğunu öne süren Kaffar Yeğin, "Tabancayı alnına kendisi yasladı. Ellerimden tuttu. 'Vur beni, öldür' dedi. O esnada tabanca ateş aldı" dedi. Hülya Şellavcı Yeğin'in damadı avukat Ensar Aktürk de kayınvalidesinin, ön otopsi raporuna göre yüzünden değil ensesinden vurulduğunun tespit edildiğini, şüphelinin indirim alabilmek için yalan söylediğini belirtti.

İzmir’de 22 Ekim’de işlenen cinayetin ardından, 3 Kasım'da saklandığı evden dışarı çıktığı sırada yakalanan Kaffar Yeğin, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Kaffar Yeğin'in nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki ifadesi de ortaya çıktı. Yeğin'in, ifadesinde, "Hülya Şellavcı Yeğin, benim nikahlı eşim ancak aramızda anlaşmazlıklarımız mevcuttu. Olay günü de tanıştık. Bana biber gazıyla saldırmaya kalktı. Bunun üzerine ben de tabancayı çıkarıp kendisine doğrulttum. Tabancayı alnına kendisi yasladı. Ellerimden tuttu. 'Vur beni, öldür' dedi. O esnada tabanca ateş aldı. Olay bu şekilde gerçekleşti" dediği öğrenildi.

'HERŞEYİ PLANLI YAPTI'

Kaffar Yeğin'in ifadesiyle ilgili konuşan Hülya Şellavcı Yeğin'in damadı Avukat Ensar Aktürk şunları söyledi:

"Yeğin, 'Olur da bir indirim alırım' düşüncesiyle yalan söylüyor. Hakkında defalarca uzaklaştırma kararı var, kendisine tebliğ edilmiş. Buna rağmen Hülya Şellavcı Yeğin'in iş yerine gidiyor. Üstelik tabancayla gidiyor. İfadesinde tabancayı kayınvalidemin yüzüne doğrulttuğunu, silahın ise kazayla ateş aldığını öne sürüyor. Yalan çünkü adli tıp raporuna göre, kayınvalidem yüzünden değil ensesinden vuruluyor yani durumla çelişiyor. Bu işi gayet planlı yaptığı ortada. HTS kayıtlarına göre olay yerine 18.30'da gittiği tespit ediliyor. Ama 19.30'da iş yerine giriyor. Çünkü içeride 2 işçi var. Bu kişilerin iş yerinden çıkmasını bekliyor. Cinayeti işledikten sonra maktulün çantasını ve cep telefonunu çalıyor. İş yerinden çıkarken şalterleri kapatıyor. Dükkan kapalı süsü veriyor. Dışarı ise arka kapıdan çıkıyor. Bu sırada ön kapıyı kontrol ediyor. Onu ön kapıdayken gören bir kişi de var. Her şeyi planlı yapmış. Şimdi olayı taksirle adam öldürme hatta intihar gibi göstermeye çalışıyor. Deliller ve raporlar her şeyi ortaya koyacak.” (DHA)

Gündem