Sinan Ateş cinayeti için MASAK'a çağrı: İnceleyin

Sinan Ateş cinayeti için MASAK'a çağrı: İnceleyin

Ülkücü Ocakları'nın eski başkanı Sinan Ateş için "Genç yaşta ‘milyon dolarlık’ servetlerin izini sürdü" diyen Yeniçağ yazarı Yavuz Demirağ, "Mali Suçlar Araştırma Kurumu (MASAK) bu suikastta adı geçenlerin para hareketlerini incelemelidir" dedi.

Sinan Ateş cinayetine ilişkin olarak, “Sinan Ateş, kendisine gelen bilgilerden rahatsız olduğu için bu pazara isyan etti. Genç yaşta ‘milyon dolarlık’ servetlerin izini sürdü. Mali Suçlar Araştırma Kurumu (MASAK) bu suikastta adı geçenlerin para hareketlerini incelemelidir. Kimin, kiminle iş tuttuğu açığa çıkarılmalı..." değerlendirmesini yaptı. Demirağ şunları kaydetti:

"Bir dönem mensubu olduğum "Hareket"in evrilerek "Bireysel çıkar odağı" haline dönüşüne dair endişelerimizi duymaya tahammül edemediler. Yazık! Ve gelinen nokta milyon dolarlık servetlere ulaştı.

İdealizmin hâkim olduğu sırada "Abonman bileti olmadığı için belediye otobüsüne bile binemeyen adam"lar yerine; "Makam araçlarına binen, pek etkili reis"lere dönüştü. Mektepten yeni mezun olmuş, meslek sahibi sözde idealistler "İş bulma, ekmek kovalama derdi" yerine mevcut iktidarın ballı ihalelerinde "Taşeron" olma yöntemi tercih edildi. Üzerine 15 Temmuz sonrası "Fetö Borsası" eklendi. Ve milyon dolarlık sermayeler oluştu. Öylesine yozlaştı ki kişisel hırslar ile "hesaplaşma alanı"na dönüştü o kanlı pazar...

Sözü fazla uzatmayalım. Sinan Ateş, kendisine gelen bilgilerden rahatsız olduğu için bu pazara isyan etti. Genç yaşta "milyon dolarlık" servetlerin izini sürdü. "Çok para haramsız, çok laf yalansız olmaz" özdeyişi ile yetiştiği için bu konuda "suistimal" edenlerin peşine düştü. Nitekim "yasa dışı işlere bulaşanları" tespit etmeye başladı.

Sinan Ateş suikastında "lütfen tutuklananların kimliklerine dikkat edelim." 4-5 kafe sahibi, 8-10 yılda Ankara'nın en güzide arazilerinde 84 dönüm çiftlik evi. Milyonluk villalar. Bir o kadar arabalar. Çetelerin yanında İstanbul Emniyetinin de vekaletli avukatı... Bu soruşturmanın bana göre en önemli süreci "MASAK" olmalı. Mali Suçlar Araştırma Kurumu bu suikastta adı geçenlerin para hareketlerini incelemelidir. Kimin, kiminle iş tuttuğu açığa çıkarılmalı..."

Yazının tamamı