Sokakta 'Sizin derinizi yüzeceğim' diyerek kadını tehdit eden polise soruşturma

Sokakta 'Sizin derinizi yüzeceğim' diyerek kadını tehdit eden polise soruşturma
Şanlıurfa Valiliği, Beyaztaş kardeşlere şiddet uygulayarak tehdit eden polis memuru hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Şanlıurfa'da sokakta tartıştığı kişiye "Sizin derinizi yüzeceğim" diyerek tehdit ettiği iddiasıyla polis memuru hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Olay, akşam saatlerinde Eyyübiye Kaymakamlığı önünde meydana geldi.

İddiaya göre, uyuşturucu suçundan yargılaması devam eden ve hakkında zorla getirme kararı bulunan Aziz Beyaztaş (36), ablası Dilber Beyaztaş (38) ile birlikte Şehitlik Polis Merkezine gitti. Polis merkezinde Beyaztaş kardeşlere kimlik kartlarının eski olduğu belirtilerek, değiştirilip, adliyede ifade vermeleri istendi.

Bunun üzerine Beyaztaş kardeşler, kimlik kartlarını yenilemek için adliye binasına 200 metre uzaklıkta bulunan Eyyübiye Kaymakamlığı'na gitti. Nüfus müdürlüğünde kimlik yenileme işlemleri bitikten sonra dışarı çıktıkları esnada olay yerine gelen Sarayönü Polis Merkezi Amirliği'nde görevli polis, kimlik kontrolü yaptı. Polis memuru, Aziz Beyaztaş'ı "Araman var, ekip çağıracağım" diyerek gözaltına almak istedi.

Gözaltı işlemine gerek olmadığını, adliye binasının yakın olduğunu belirten Dilber Beyaztaş, ifade vermeye gittiklerini belirtti. Dilber Beyaztaş'ı "Sizi ilgilendiren bir şey yok" diyerek iten polis memuru, cebinden çıkardığı biber gazı ile müdahale etmeye başladı. Bu esnada polis amiri biber gazının etkisi ile sersemleyen Aziz Beyaztaş'ın başına silah dipçiği ile vurdu.

Polisin "Sizin derinizi yüzeceğim" sözlerini de sarf ettiği olayın görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca, büyük tepki gördü.

Beyaztaş kardeşler olay yerine gelen polisler tarafından araca konularak hastaneye götürdü. Başına silah dipçiği ile vurulan Aziz Beyaztaş'ın başına hastanede 4 dikiş atıldı. Tedavisi tamamlanan Aziz Beyaztaş ile ablası Dilber Beyaztaş, kendilerini tehdit eden polisten şikayetçi olurken, 2 kardeş işlemlerinin ardından gözaltına alındı.

Şanlıurfa Valiliği, Beyaztaş kardeşlere şiddet uygulayarak tehdit eden polis memuru hakkında idari soruşturma başlatıldığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, "Basında ve bazı haber sitelerinde yer alan "Şanlıurfa'da bir polis memurunun bir kadına saldırdığına" ilişkin iddiaları içeren haber üzerine ilgili polis memuru hakkında idari soruşturma başlatılmıştır" denildi. (DHA)