Sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan gözaltına alındı

Sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan gözaltına alındı
Dilan Polat ve Engin Polat’ın kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlardan gözaltına alınmasının ardından sosyal medya fenomeni iki kişi daha gözaltına alındı.

Moda yarışması programıyla tanınan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler, kara para aklama iddiasıyla gözaltına alındı. Candan kardeşlerin, daha önce yakalanan ve lideri eski bir polis olan çetenin paralarını akladığı ileri sürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet kurumlarından ihale yoluyla sözde ucuza araç sattıklarını beyan eden şüphelilerin, ağlarına düşürdükleri kişilere ucuz araç satışı yaparak güven kazandıklarını, bu yöntemle araç talepleri alarak para topladıklarını tespit etti.

DHA'nın haberine göre, 13 kişiden yaklaşık 10 milyon lira topladığı iddia edilen şüphelilerin ihalede sorun olduğu gerekçesi ile mağdurlara geri ödeme yapmayarak araç teslimi sağlamadıkları ileri sürüldü.

Teknik ve fiziki takip sonucunda 6 şüpheli, 3 Mayıs'ta yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerden çete lideri eski polis memuru Onur Apaydın'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı.

Çalışmalarına devam eden polis ekipleri, katıldıkları bir moda programıyla isimlerini geniş kitlelere duyuran Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin, söz konusu çetenin paralarını akladıkları tespit edildi.

Bunun üzerine ekipler bu sabah, ismini değiştirerek Gülnihal Çiçek yapan Nihal Candan, Aleysa Bahar Candan ve Hacı İsrafil Sağlam'ı gözaltına aldı.

Candan kardeşler, işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. (Kısa Dalga)