Soylu: Kim Amerikan eksenli politika yaparsa bundan sonra hain olarak nitelendirilecektir

Soylu: Kim Amerikan eksenli politika yaparsa bundan sonra hain olarak nitelendirilecektir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de, bundan sonra kim Amerikan eksenli politika yaparsa, altını çizerek söylüyorum; bundan sonra bu ülkede hain olarak nitelendirilecektir" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV ekranlarında Funda Görey’in sorularını yanıtladı. Soylu, Amerikan eksenli politika yapanların vatan haini ilan edileceğinin altını çizerek şunları söyledi:

"Türkiye'de, bundan sonra kim Amerikan eksenli politika yaparsa, bazı partilerin içerisine de Amerikan eksenli duruş ortaya koyarsa bunun altını çizerek söylüyorum; bu ülkede bundan sonra vatan haini ilan edilecektir. Türkiye o noktaya gelmiştir. Çünkü bu seçimde bütün taraflar bellidir. Amerika'nında Türkiye'de ne yapmak istediği apaçık ortadadır. Bu bir müesseseyle ilan edilecek değil. Kendi partileri içerisinde göreceksiniz, Amerikan tarafında politik argüman iletmeye, oluşturmaya çalışanlar suçlanacak ve tasfiye edilecektir."

Soylu, programın bu kısmını sosyal medya hesabından da paylaştı.

"Suriyeli sığınmacıların yüzde 70'i geri dönmek istiyor"


Türkiye'de yaşayan Suriyeli sığınmacıların yüzde 70'i ülkelerine geri dönmek istiyor. Suriye'deki güvenli bölgede sığınmacılar için 240 bin konut yapılıyor. Katar tarafından yapılan konutların 5 bini tamamlanmak üzere. Burada sığınmacılara iş imkanı da sağlanacak. Konutlar tamamlandıkça sığınmacılar buralara dönüş yapacak." (Kısa Dalga)