Üsküdar'daki üniversitede yangın: Tarihi binanın kubbesi çöktü

Üsküdar'daki üniversitede yangın: Tarihi binanın kubbesi çöktü
Üsküdar'daki, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne ait 3 katlı binanın çatısında çıkan yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sırasında binanın yanan kubbesi çöktü.

Kısa Dalga - Üsküdar'da bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne ait 3 katlı binada, saat 13.00 sıralarında yangın başladı.

İddiaya göre; binadaki tadilat sırasında, çatı katında bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

DHA'nın haberine göre, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Alevlere müdahale eden ekipler, yangını kontrol altına aldı. Soğutma ve duman tahliye çalışmaları sürüyor.

Kubbe çöktü

Ekiplerin müdahalesi sırasında binanın yanan kubbesi çöktü. O anlar, kameraya yansıdı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden açıklama

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden yangınla ilgili yapılan açıklamada, "Bugün üniversitemiz Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane kampüsü çatısında restorasyon çalışmaları esnasında meydana gelen yangın, maddi hasara yol açmış, şükür ki herhangi bir can kaybına ya da yaralanmaya sebep olmamıştır. Yangın ihbarını alan üniversitemizin ilgili birimleri başta olmak üzere şehrimizin tüm ekipleri hızla müdahale etmiş ve yangını kontrol altına almış, ardından da gerekli soğutma işlemlerine başlanmıştır. İstanbul Valiliğimizin tüm birimlerine, Üsküdar Kaymakamımız Adem Yazıcı'ya, yangınla mücadelede büyük gayret gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerimize, emniyet teşkilatımıza ve sahada olan üniversitemizin ilgili birimlerine özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Hem olaya hızlı müdahale etmeleri hem de titizlikle çalışmaları sayesinde yangın kısa sürede kontrol altına alınmış ve daha fazla zarar engellenmiştir. Devletimizin sağladığı destek ve koordinasyon sayesinde bu talihsiz olayın etkileri minimize edilmiş, can kaybı ve yaralanma yaşanmamış olması da büyük bir teselli kaynağıdır" denildi.

(Haber Merkezi)

Gündem