Volkan Demirel: Felaketi atlatmak için uğraşıyoruz. Ama ne yazık ki acılarımızı dindirmeye yetmiyor

Volkan Demirel: Felaketi atlatmak için uğraşıyoruz. Ama ne yazık ki acılarımızı dindirmeye yetmiyor

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Ankara Kent Konseyi’nin düzenlediği “04.17: Türkiye'de Deprem Gerçeği ve Kriz Yönetimi” toplantısına video mesaj gönderdi.

Eski milli futbolcu ve Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, mesajında kendisi için konuşmanın hâlâ zor olduğunu belirterek “Hayatını kaybeden arkadaşlarıma, vatandaşlarımıza tekrardan başsağlığı dilemek istiyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Demirel sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah hep beraber bu felaketi atlatmaya çalışacağız. Çalışıyoruz, uğraşıyoruz. Ama ne yazık ki acılarımızı dindirmeye yetmiyor. 5 ay boyunca Hatay’da bulundum. Hatay’ın insanını, Hatay’ı çok sevdim, onlardan çok büyük bir değer gördüm, sevgi gördüm. Memleketim gibi de hissettim. Oradaki her tanıdığım insana teşekkür ediyorum.

Evet, zor bir süreç ama hayatımız devam edecek. Bundan sonraki süreçte doğru bir şekilde hareket ederek hem Hatay’ı hem 10 ilimizi ayağa kaldırmak zorundayız. Bunun için ülkece ve milletçe elimizden gelen her şeyi yapacağız ve yapmaya çalışıyoruz. Umuyorum ki bundan sonraki süreçte bir daha böyle bir felaketin tekrarlanmaması için her bir fert üzerine düşeni yapacaktır.

Tekrardan tüm ülkemizin başı sağ olsun diyorum ve umuyorum ki bir daha böyle bir felaket yaşamayız. Hatalarımızdan ders çıkarmamız gerekiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerekiyor.” (ANKA)