Zonguldak'ta 2 çocuğa cinsel istismardan yargılanan sanığa 'iyi hal' indirimi

Zonguldak'ta 2 çocuğa cinsel istismardan yargılanan sanığa 'iyi hal' indirimi
Zonguldak'ta 6 ve 7 yaşlarındaki 2 erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu sabit bulunan sanığa "iyi hal" indirimi uygulandı.

Zonguldak merkeze bağlı bir köyde, 2020 yılında iddiaya göre, Necmi K. (22), arkadaşı ile bisiklete binen o dönem 7 yaşında olan uzaktan akrabası E.K.'yi cami tuvaletine götürerek kapıyı kilitledi. Necmi K., bağırdığı için ağzını bantladığı E.K.'ye önce burada, ardından da evinde cinsel istismarda bulundu.

Necmi K., oyun oynamak için çağırdığı E.K.'den 1 yaş küçük uzaktan akrabası E.Z.'ye de yine cami tuvaletinde cinsel istismarda bulundu.

Yaşananlar, E.K.'nin öğretmenine anlatması ile ortaya çıktı. Jandarmaya ihbarda bulunulması üzerine gözaltına alınıp, tutuklanan Necmi K. hakkında "çocuğa cinsel istismar", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "tehdit" suçlarından dava açıldı.

Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, tutuklu sanık Necmi K., avukatlar ve aileler katıldı.

Savcının mütalaasında 82 yıla kadar hapis cezası istediği sanığın avukatı, somut delil olmadığını, suçlamanın ne raporla ne de tanıkla ispatlandığını iddia etti.

Sanık Necmi K. ise suçlamayı reddetti.

Mahkeme heyeti, sanığı "çocuğun nitelikli cinsel istismarı" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından "iyi hal" indirimi de uygulayarak toplam 36 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

Çocukların yakınlarına saldırı

Necmi K. "tehdit" suçundan beraat ederken, karar sonrası sanık yakınları adliye koridorunda fenalık geçirdi.

Bazı sanık yakınları da "iftira atıyorsunuz" diyerek çocukların yakınlarına saldırdı.

Taraflar, polisin araya girmesi ile adliyeden çıkartıldı. (DHA)