Erdoğan çiftinin Togg içindeki görüntüleri gündem oldu: 'Tayyip, araba benim ona göre!'

Erdoğan çiftinin Togg içindeki görüntüleri gündem oldu: 'Tayyip, araba benim ona göre!'
Yerli otomobili ilk teslim alan, ilk siparişi veren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan oldu. Erdoğan çifti aracı test etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşine ait 34 EE 2071 plakalı, "Anadolu" renkli Togg'u, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde sürdü.

'Yerli ve milli otomobil' diye lanse edilen Togg'u ilk sipariş veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan arabayla tur attıkları sırada yaşadıkları diyalog gündem oldu.

Test sürüşü sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşine ait 34 EE 2071 plakalı, "Anadolu" renkli Togg'u, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin çevresinde sürdü." />

İletişim Başkanlığının paylaştığı görüntülerde, TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, Erdoğan çiftine akıllı cihazın özellikleri ve üretilecek diğer modellere ilişkin bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Müziği devreye sokamadık?" sorusu üzerine yardımcı olmak isteyen Emine Erdoğan "Hayır hayır. Bir dakika ya" diyerek multimedya sistemine girmeye çalıştı. Emine Erdoğan'ın bu hamlesi üzerine Erdoğan "Bir dakika hanım ya... Ben kaptanım şu anda. Kaptana uyacaksın" dedi.

Eşi Emine Erdoğan'ın sürüş esnasında "Araba benim ona göre" demesi üzerine Erdoğan, "Arabanın senin olması önemli değil, direksiyonda kim var önemli olan o" dedi. (KIsa Dalga)

Gündem