1 dakikada 6 baklava yedi, bir tepsi baklava kazandı

1 dakikada 6 baklava yedi, bir tepsi baklava kazandı
İzmit'teki baklava yarışmasında 1 dakikada 6 baklava yiyen Fatih Tiryakioğlu birinci oldu. Tiryakioğlu'na 1 tepsi baklava hediye edildi.

İnterteks Fuar Alanı otoparkında düzenlenen Gaziantep Tanıtım Günleri, yarın başlayacak. Gaziantep yöresine özgü tatlı, baharat, yemek ve birçok ürünün tanıtıldığı etkinliğin tanıtımı amacıyla, bugün 'Baklava Yeme Yarışması' düzenlendi.

Yarışmaya katılan 5 kişiden biri olan Fatih Tiryakioğlu, 1 dakika içerisinde 6 baklava yiyerek yarışmayı kazandı.

Ödül olarak bir tepsi baklava kazanan Tiryakioğlu, "Bugün güzel bir yarışmaya katıldım ve birinci oldum. Tatlı da güzeldi. Ben Ordu'luyum, ama Gaziantep'in her şeyini takip ederim. Yarışmada da fazla zorlanmadım" dedi.

Gaziantep Dernekleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Özaygut şunları söyledi: "Gaziantep'i Kocaeli'de yaşatmak için yıllardan beri çalışıyoruz. Bu yıl bu etkinliği 8'inci kez düzenliyoruz. Genellikle çok hareketli geçen bir fuar oluyor. Bütün Marmara bölgesinde yaşayan ve Gaziantep yemeklerini, tatlarını tatmak isteyen herkesi bu fuara bekliyoruz. Burada 100 esnafımız var. Tamamı orjinal Gaziantep ürünleridir. Burada her şey var. Gaziantep'e gidemeyenler için biz Gaziantep'i getiriyoruz." (DHA)

Yaşam