'128 milyar dolar' davası: CHP, Berat Albayrak'a 60 bin TL ödeyecek

'128 milyar dolar' davası: CHP, Berat Albayrak'a 60 bin TL ödeyecek

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak CHP'ye karşı açtığı '128 milyar dolar' davasını kazandı. CHP, 60 bin TL ödeyecek.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş, '128 milyar dolar' davasını CHP'ye karşı kazandıklarını duyurdu.

CHP, Berat Albayrak'a tazminat cezası olarak 60 bin TL ödeyecek.

Albayrak'ın avukatı Göktaş, 60 bin liranın, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfına bağışlanacağını belirtti.

Avukat Göktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

"Dava dilekçesinde ve ilgili kurumların kamuoyu nezdinde yapılan açıklamalarında açıkça belirtildiği üzere, Merkez Bankası'nın herhangi bir miktarda döviz ya da TL cinsinden kaynağının farklı yere transfer edilme, yok olma ya da buhar olma ihtimali yoktur. Ayrıca para akışının her bir kuruşunun izi sürülebilir ve takip edilebilirdir. Nitekim bu kadar büyük ve organize bir yalana konu edilen bu iftira, son derece yalın ve gerçek bir ifade ile bertaraf edilmiş ve milletimizin vicdanında her daim mahkum olan CHP, yargı süreci sonunda da yalanlarıyla haksız bulunmuştur."

Göktaş, açıklamalarına şöyle devam etti.

"Tarih boyunca bu millete hizmet etme şiarıyla hareket eden herkes, CHP tarafından yalan ve iftiralara konu edilmiş, bundan sonra da edilmeye devam edecektir. Bu durum, müvekkil Sayın Berat Albayrak'ın görev süresi boyunca da görevini bıraktıktan sonra da duruşuna halel getirmemiştir. Netice itibarıyla bağımsız Türk yargısı tarafından tescillenen ve kesinleşen '128 milyar dolar' yalanı davası kapsamında davalı CHP'den tahsil edilecek 60 bin TL'nin tamamının, CHP ve gizli ittifak ortaklarını rahatsız edeceğini de bilerek, müvekkil Sayın Berat Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfına bağışlanacağını kamuoyuna bildiririz." (Kısa Dalga)

Etiketler :