18 yaşındaki genç kapısı açık seyreden minibüsten düşüp yaralandı

18 yaşındaki genç kapısı açık seyreden minibüsten düşüp yaralandı
18 yaşındaki Bünyamin Demirtaş, İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde kapısı açık seyreden minibüsten yola düşerek yaralandı.

Olay, Arnavutköy'ün Sevban Mehmet Caddesi'nde meydana geldi. Sabah işe gitmek için evden çıkan Bünyamin Demirtaş (18) evinin yakınındaki caddede minibüse bindi. Demirtaş, bir süre kapısı açık olarak giden minibüsten düştü.

Yaralanan Demirtaş'ın yardımına yolcular ile çevredekiler koştu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı Demirtaş, Arnavutköy Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

Tedaviye alınan Demirtaş'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. Yaralanan Demirtaş'ın şikayetçi olmadığı öğrenildi.

'Tıklım tıklım doluydu'

Olayı gören Yunus Emre Ay, "Minibüs tıklım tıklım dolduğu için çocuk sarkarak gidiyordu. Kapı açıktı, kafasının üzerine düştü, sağ bacağı kırıldı. Ambulans geldi götürdüler. Çocuğun durumu ağırdı, bacağını hissetmediğini söylüyordu. 17-18 yaşlarındaydı. Şikayet ediyoruz ama bir şeye yaramıyor" dedi.

minibus-istanbul1.jpg

Aynı cadde üzerinde sık sık aynı olayların yaşandığını söyleyen Seniha Çakır "Kazanın hemen dükkanımın alt tarafında olduğunu gördüm. Burada normalde minibüsler hep çok kalabalık oluyor ve kapıları da açık. Buranın nüfusunun kalabalığı, minibüs seferlerinin azlığı ve ulaşımın bu kadar zor olması etkili. Böyle kazanın olması çok üzücü" diye konuştu.

Birgül Kaya, "Açıkçası böyle durumlar oluyor ama insanların kendi tercihi. Sonuçta minibüsçü zorla bindirmiyor. Herkesin kendi tercihi, sadece alan suçlu değil. Alan da binen de suçlu" dedi. (DHA)