4 kulübün başkanına PFDK'dan ceza yağdı

4 kulübün başkanına PFDK'dan ceza yağdı
PFDK; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a, yaptığı açıklamalardan dolayı 45 gün hak mahrumiyeti ve 210 bin TL para cezası verdi. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan ise, yaptığı açıklamalardan dolayı 45 gün hak mahrumiyeti ve 410 bin TL para cezası aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu, (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) cezaları açıklandı.

Federasyon tarafından yapılan açıklamada, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a verilen ceza hakkında; "FENERBAHÇE A.Ş. başkanı YILDIRIM ALİ KOÇ’un, 03.11.2023 tarihinde bir TV programında ve 05.11.2023 tarihinde Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmalarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi ve Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkındaki Açıklamaları nedeniyle 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 210.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Trabzonspor Başkanı'na da hak mahrumiyeti

PFDK,ayrıca Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'a da yaptığı açıklamalardan dolayı 45 gün hak mahrumiyeti ve 410 bin TL para cezası verdi.

Öte yandan Beşiktaş Kulübü'ne ve Başkan Ahmet Nur Çebi'ye açıklamaları sebebiyle ayrı ayrı 200'er bin TL ceza verdi. (Kısa Dalga)