5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunup görüntülerini paylaşan babaya 26 yıl 8 ay hapis cezası

5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunup görüntülerini paylaşan babaya 26 yıl 8 ay hapis cezası

Kayseri'de, bir baba, 5 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ve görüntülerini sosyal medyadan bir kişiye attığı iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Kayseri'de medyana geldi. O.Y., iddiaya göre kızı M.Y.'ye istismarda bulunduğu anları video kaydına alarak, sosyal medyadan bir kişiye attı. Sosyal medyadan tanıştığı bu kişiye eşinin ve başka isimlerin de videolarını attığı iddia edilen şüpheli O.Y. şikayet üzerine gözaltına alındı. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen O.Y., 'sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan tutuklanarak, cezaevine konuldu.

HAKKINDAKİ İDDİALARI KABUL ETTİ

Kayseri 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık O.Y. ile şikayetçi eşi hazır bulundu. Hakkındaki iddiaları kabul eden sanık O.Y., "Videoları tanımadığım kişiye sosyal medya hesabından attım. Eşimin de videosunu çekip aynı kişiye attım. Başkalarının da görüntülerini çekip atıyordum. Böyle bir olaydan dolayı karşınıza çıktığım için çok pişmanım" dedi.

26 YIL SEKİZ AY HAPİS CEZASI

Sanığın eşi de şikayetçi olduğunu belirterek, kocasının cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, sanık O.Y.'yi, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 20 yıl, 'müstehcenlik' suçundan da 6 yıl 8 ay olmak üzere toplam 26 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi. (DHA)