8 yaşındaki Murat'ın sahildeki 'çöp mesaisi': Ailesiyle atıkları topluyor

8 yaşındaki Murat'ın sahildeki 'çöp mesaisi': Ailesiyle atıkları topluyor
İstanbul'da yaşayan Pehlivan ailesi, her pazar günü 8 yaşındaki çocuklarını da alarak Büyükçekmece ilçesinde çöp topluyor.

Büyükçekmece Sahili'ne anne ve babasıyla pazar günleri giden Murat Pehlivan, çöpleri toplamayı kendisine etkinlik haline getirdi.

Murat Pehlivan, "Çöp toplarken çok eğlendim. Yere çöp atmanızı önermem. Çok eğlenceli, doğaya da yararlı. Doğa bizim evimiz, korumanızı öneririm" dedi.

'ÇEVREMİZ İÇİN GÜZEL BİR ŞEY YAPTIK'

Anne Aysun Pehlivan ise şunları söyledi: "Oğlumun çevreye olan duyarlılığından dolayı aktivite yapalım dedik. Yere çöp atanları görünce hep üzülüyordu. 'Neden böyle? Neden yere atıyorlar?' diye hep böyle söylenip duruyordu. Biz de 'Onlar böyle yapıyorsa biz daha iyisini yapacağız, daha iyi bir şey için iyiler de uğraşacak' dedik. Sonrasında hafta sonu aktivitesi olarak, çöp toplamaya karar verdik. Murat da sahilde toplamak istedi. Çünkü, en çok buraya geldiğimizde bu konu onu üzüyordu. İnsanlar yiyip, içip gidiyorlardı. Pazar günü çöp toplama aktivesi yaptık. Hem kendi aramızda küçük bir yarışma yaptık, hem de çok eğlendik. Çevremiz için güzel bir şey yaptık. O da çok mutlu oldu. Küçüklüğünden beri de geri dönüşüme çok hevesli. Oyuncak helikopteri plastik şişeden yapar. Çevreye duyarlı sağlıklı bir birey olarak yetişmesini istiyoruz." (Kısa Dalga)

Yaşam