ABD'li General'den askerlerine: 2025'te savaşa girebiliriz, hazırlanın

ABD'li General'den askerlerine: 2025'te savaşa girebiliriz, hazırlanın

Üst düzey bir Hava Kuvvetleri generali, emrindeki askerlere dönük mesajında 2025'te Çin ile savaşa girebileceklerini, buna şimdiden hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade etti.

ABD Hava Kuvvetleri'nden General Michael A. Minihan, komutası altındaki birliklere gönderdiği bir notta, ABD'nin iki yıl sonra Çin ile savaşa girebileceğini iddia etti. Hava İntikal Komutanlığı başkanı olan ve nakliye ve yakıt ikmal uçaklarını denetleyen General Michael A. Minihan, Çin Devlet Başkanı Şi Jinping'in "özlemlerini" öne sürerek askeri personeli olası bir çatışma için hazırlıklarını hızlandırmaları konusunda uyardı.

Minihan, askerlerine dönük mesajında "Umarım yanılıyorumdur" diye yazarken, "İçimden bir ses bana 2025'te savaşacağımızı söylüyor. Şi üçüncü başkanlık dönemini garantiledi ve Ekim 2022'de savaş konseyini kurdu. Tayvan'ın cumhurbaşkanlığı seçimleri 2024'te ve bu Şi'ye bir gerekçe sunacak. Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri 2024'te ve bu Şi'ye dikkati dağılmış bir Amerika sunacak. Şi'nin ekibi, mantığı ve fırsatçılığı 2025 tarihi için uyumlu" dedi.

'Kafasına nişan alın'
Savaş ihtimalinin ciddiyetini ve hazırlığın önemini vurgulamak için Minihan, emrindeki personele şu emri verdi:

"7 metredeki hedefe nişan alın. Öldürme kararlılığının en önemli şey olduğunu aklınızda tutarak kafasına nişan alın." Pentagon Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, söz konusu emirlere ilişkin yaptığı açıklamada, ABD ulusal savunma stratejisinin "Çin'in Savunma Bakanlığı'nın ilerleme hızıyla mücadele olduğunu" açıkça ortaya koyduğunu ve ABD yetkililerinin "barışçıl, özgür ve açık bir Hint-Pasifik'i korumak için müttefikler ve ortaklarla birlikte çalıştığını" söyledi. (Kısa Dalga)

'Düşman öldürünce evliliğiniz daha güçlü olur'
Hava Kuvvetleri'nde kariyerine C-130 pilotu olarak başlayan Minihan, daha önce farklı sözleriyle de gündeme gelmişti.

Minihan, bir askeri yayın olan Task & Purpose'a göre, Ekim ayında gerçekleşen bir konferansta "Öldürme en önemli şey" diye konuşmuştu. General, "Düşmanını öldürebildiğin zaman, hayatının her parçası daha iyi