Abdulkadir Selvi yazdı: Muharrem İnce'den Erdoğan güzellemesi

Abdulkadir Selvi yazdı: Muharrem İnce'den Erdoğan güzellemesi

Abdülkadir Selvi, Muharrem İnce’nin, “Erdoğan aradı. Annemin hasta olduğunu öğrenmiş. Geçmiş olsun, dedi. Annen için ne yapabilirim, diye sordu. Senin için ne yapabilirim, diye sordu. Kemal Bey aradı beni bir gün sonra, Tandoğan mitingine davet etti” dediğini iddia etti.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi arayarak, hastalanan annesi ve kendisi için “ne yapabileceğini sorduğunu” aktardı.

Selvi’nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

“Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesi için üretilmiş kasetlerden sahte dekontlara kadar her türlü kirli operasyon karşısında seslerini çıkarmayanlar şimdi Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapması için seferler olmuş durumdalar.

Annesi hasta olmuş

Muharrem İnce yalnız bırakılmasına rağmen linç kampanyasına karşı uzun süre direndi. Sağlık durumu bozulan İnce sonunda çekildi. Ama sağlığı bozulan sadece Muharrem İnce değilmiş. Annesi Zekiye Hanım linç kampanyasından çok etkilenmiş. Tabii ki o bir anne. Sonunda hasta olmuş. Muharrem İnce’nin çekilme kararı almasında annesinin hasta olması da çok etkili olmuş.

Erdoğan ‘ne yapabilirim?’ diye sordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanı adaylığından çekilme kararı üzerine Muharrem İnce’yi aramıştı. İnce’yi Kılıçdaroğlu da aramıştı. Muharrem İnce’nin yakın çevresine, iki liderle görüşmesine ilişkin olarak şu değerlendirmeyi yaptığı söyleniyor. “Erdoğan aradı. Annemin hasta olduğunu öğrenmiş. Geçmiş olsun, dedi. Annen için ne yapabilirim, diye sordu. Senin için ne yapabilirim, diye sordu. Kemal Bey aradı beni bir gün sonra, Tandoğan mitingine davet etti.”

İşte iki lider, iki farklı yaklaşım.

Her şey siyaset değil. İnsani çizgi başka bir şey.” (Kısa Dalga)

Yazının tamamı