Açığa alınan hakim Sidar Demiroğlu, Alaattin Çakıcı ile fotoğraf iddiasını yalanladı

Açığa alınan hakim Sidar Demiroğlu, Alaattin Çakıcı ile fotoğraf iddiasını yalanladı
HSK'nın açığa aldığı hakim Demiroğlu, Alaattin Çakıcı'yla aynı masada oturduğu iddialarına kendi fotoğrafını göndererek yanıt verdi. Demiroğlu masadaki kişinin kendisi olmadığını söyledi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Uçar'ın 6 Ekim'de Hakimler ve Savcılar Kurulu'na (HSK) gönderdiği şikayet mektubundan sonra açığa alınan hakim Sidar Demiroğlu, Alaattin Çakıcı ile aynı masada oturduğu iddiasını yalanladı.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafta Demiroğlu’nun masanın sol başında oturduğu iddia ediliyordu. Aynı karede, Çakıcı'nın yanında ise TV100'ün patronu Necat Gülseven oturuyordu.

Fotoğrafta yer almadığını, Çakıcı ile aynı masada oturmadığını ifade eden Demiroğlu, "21. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak şahsıma komplo kurulduğundan ve algı operasyonu yapıldığından kuşku duymuyorum" dedi.

Gazete Duvar'dan Can Bursalı’nın haberine göre, söz konusu fotoğrafın, açığa alınmasından 3 gün önce 'servis' edildiğini ve lince maruz kaldığını ifade eden Demiroğlu, "Düpedüz yalan bir haberdi. Beni tanımayan ve simaen bilmeyen insanlar maalesef bu yalan habere inandı. O kadar ki, birçok insana resimlerimi göndermek zorunda kaldım. Bu süreçte haberin yalan olduğu bilindiği halde kimse bana sahip çıkmadı ve yalnız bırakıldım" dedi.

Demiroğlu ayrıca, Cevheri Güven, gazeteci Can Dündar ve sosyal medyada dile getirdiği çeşitli iddia ve ifşalarla tanınan Muhammet Yakut'un kullandığı belirtilen Delilerin Delisi adlı hesaplarda fotoğrafın paylaşıldığını belirterek kendisine iftira atıldığını söyledi. Kendi fotoğrafını da paylaşan Demiroğlu, "Üç günlük kampanyanın sonunda da açığa alındım" ifadelerini kullandı.

2323-1yjk.jpg

Bir yıldan uzun bir süre İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimi olarak görev yaptıktan sonra 1 Eylül'de İstanbul Anadolu 21. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olan Sidar Demiroğlu, açığa alındıktan sonra yaptığı açıklamada, MASAK raporuyla HTS kayıtlarının temiz olduğunu belirtmiş ve açığa alınmasının arkasında Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek’in baskısının olduğunu ileri sürüştü. (Kısa Dalga)

Gündem