Adalet Bakanı Bozdağ: Hadisenin aydınlatılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın

Adalet Bakanı Bozdağ: Hadisenin aydınlatılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul’da meydana gelen patlamaya ilişkin, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, patlamayla ilgili adli tahkikat başlatmıştır. Soruşturmanın etkin yürütülmesi için sekiz Cumhuriyet Savcısı ve iki Cumhuriyet Başsavcıvekili görevlendirilmiştir. Hadise bütün yönleriyle etkin bir şekilde soruşturulmaktadır” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde bugün saat 16:20 sıralarında meydana gelen patlamaya ilişkin soruşturmada sekiz Cumhuriyet Savcısı ve iki Cumhuriyet Başsavcıvekili görevlendirildiğini duyurdu.

Bozdağ’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“İstanbul Beyoğlu ilçesi İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum.

“SEKİZ CUMHURİYET SAVCISI VE İKİ CUMHURİYET BAŞSAVCIVEKİLİ GÖREVLENDİRİLMİŞTİR”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, patlamayla ilgili adli tahkikat başlatmıştır. Soruşturmanın etkin yürütülmesi için sekiz Cumhuriyet Savcısı ve iki Cumhuriyet Başsavcıvekili görevlendirilmiştir. Hadise bütün yönleriyle etkin bir şekilde soruşturulmaktadır.

"GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN KISA SÜREDE FAİL YA DA FAİLLERİ TESPİT EDİP YAKALAYACAĞINDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMAMALIDIR”

Güvenlik güçlerimizin kısa sürede fail ya da failleri tespit edip yakalayacağından, soruşturma sonucunda da hadisenin bütün boyutları ile aydınlatılacağından hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.” (ANKA)

Gündem