Ahmet Kaya'yı anlatan 'Son Şarkı - Ahmet'in Türküsü' vizyonda

Ahmet Kaya'yı anlatan 'Son Şarkı - Ahmet'in Türküsü' vizyonda
Başrollerini Celil Nalçakan ve Ezgi Şenler’in paylaştığı müzisyen Ahmet Kaya'nın memlekete dönüş hikâyesini anlatan "Ahmet’in Türküsü" filmi bugün itibariyle sinemalarda izleyiciyle buluşuyor.

Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarının anlatıldığı filmde, Ahmet Kaya'nın sanatıyla insanları nasıl etkilediği gözler önüne seriliyor.

ahmet-kaya-celil-nalcakan.jpg

“Ahmet’in Türküsü” filmi bugün itibariyle gösterime girdi. Celil Nalçakan‘ın Ahmet Kaya‘ya hayat verdiği filmde efsane müzisyenin hayatının önemli kesitleri seyirciye aktarılacak ve ayrıca ödüllü yönetmen Kudret Sabancı‘nın yönetmen koltuğuna oturduğu filmde ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek çok sorunun da cevabı yer alacak.

Celil Nalçakan’a başrolde Ezgi Şenler’in eşlik ettiği filmin yapımını Erbay Medya üstelendi. Proje Ahmet Kaya’nın sadece müzik kariyerini değil, aynı zamanda toplum üzerindeki derin etkisini ve ses getiren eserlerini de mercek altına alıyor. (Kısa Dalga)

Kültür Sanat