AKP'li Şen: Emekli aylıkları yılbaşından sonra 2 katına çıkacak

AKP'li Şen: Emekli aylıkları yılbaşından sonra 2 katına çıkacak
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen 14 Mayıs'ta gerçekleşen ilk tur seçimlerini kastederek "O akşam saat 20.00 civarında sonuç bizde vardı. Yapay zekâmız sonucu belirlemişti" ifadesini kullandı. Öte yandan Şen, bir emekli ile olan konuşmasını aktardı ve "Emekli aylıkları yılbaşından sonra 2 katına çıkacak" dedi.

Duvar'dan Can Bursalı'nın haberine göre, Suriçi Grubu'nun düzenlediği toplantıda konuşan Mustafa Şen, 2019 yerel seçimlerinde CHP'nin kazandığı İstanbul ve Ankara'yı kastederek "2019'daki yerel seçimden sonra bir çivi çakmadılar. Seçmenimiz böyle tercih etti, bu başımızın tacı. Ama insan hiç mi bir şey yapmaz" dedi.

'Türkiye, bir dönemliğine bile muhalefete teslim edilemez'

"Türkiye, bir dönemliğine bile muhalefete teslim edilemez. Böyle bir muhalefete bir karınca, bir kum tanesi bile emanet edilemez" diyen Şen, partililerine 'sokak' çağrısı yaptı. "Sokağa çıkmalıyız. Hep sokakta olmalıyız. Diyorlar ki, 'Sokağa çıkınca enflasyon var, emekli maaşları düşük.' Adam haklı. 'Bağırıp çağırıyor' diyorlar. Karadenizli olmayan bağırıp çağırmayı bilmez. Adamı vururuz biz" ifadeleriyle sözlerini sürdüren Şen şöyle devam etti:

'Yılbaşında iki katına yaklaşacağını söyledim'

"Trabzon'da bir hacı amcayla konuştum. Bana 'Emekli maaşım az' diye veryansın etti. Amcadan azıcık sabretmesini istedim. Yılbaşında iki katına yaklaşacağını söyledim. 'Niye şimdi vermiyorsun?' diye sordu. Amcaya 'Para kalmadı, hepsini deprem bölgesinde harcadık' diye cevap verdim. Bana cevabı 'O zaman istemiyorum, Allah devlete millete zeval vermesin' oldu ve gitti."

'14 Mayıs akşamı saat 20.00'de sonucu biliyorduk'

14 Mayıs'taki seçimlerde, akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi'nde toplandıklarını söyleyen Şen, "O akşam saat 20.00 civarında sonuç bizde vardı. Yapay zekamız sonucu belirlemişti. Liderimiz ertesi gün saat 18.00'e toplantı koydu. Gündemi 28 Mayıs değildi. 31 Mart yerel seçimlerini işaret etti ve bize 'İstanbul bizim namusumuzdur, namusumuzu alacağız' dedi" ifadelerini kullandı.

'Tayyip Erdoğan bir jazz üstadı gibi'

Dünyada önemli jeopolitik gelişmeler olduğuna dikkati çeken Şen, "Kafkas coğrafyasında Azerbaycan'ın başına Ermenistan'ı bela ettiler. Ama Tayyip Erdoğan gitti, 5-6 haftada orayı aldı geldi" dedi. Şen, "Tayyip Erdoğan bir jazz üstadı gibi. Ne yapacağı hesaplanamıyor. Onun en büyük özelliği hesaplanamıyor olmasıdır. Türkiye üzerine oyun oynayanlar bunu anlayamıyor" ifadelerini de kullandı. (Kısa Dalga)

Gündem