AKP Grup Başkanvekili Murat Köse'den adaylık açıklaması: Ankara'ya talibim

AKP Grup Başkanvekili Murat Köse'den adaylık açıklaması: Ankara'ya talibim
AKP Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse "Allah nasip ederse Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığına talip olduğumu ifade ediyorum. Ankara’ya talibim" açıklamasında bulundu.

31 Mart 2024 yerel seçimleri yaklaşırken partilerin adaylık çalışmaları da hız kazanıyor. Öte yandan büyükşehirlerde adayların kimler olacağı da merak konusu.

AKP'nin başkentte kimi aday göstereceği merak edilirken, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Ankara’ya talibim” açıklamasını yaptı.

'Bir sonraki hafta aşağı yukarı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayımız belli olacak'

Hürriyet’e konuşan Murat Köse şunları söyledi:

“AK Parti Grup Başkanvekili olarak 3.5 yıldır görevimize devam ediyoruz. ‘ABB tarafından ne yapıldı ne yapılmadı?’ analiz ediyoruz ve kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bu süreçte doğal olarak ‘Aday mısınız?’ diye soruyorlar. Bizim parti geleneğimiz çok böyle adaylık üzerinden değil de daha çok genel merkezin değerlendirmesi ve o değerlendirme çerçevesinde görev verme şeklinde yürüyor. Bir sonraki hafta aşağı yukarı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayımız belli olacak. Ben de bu çerçevede kendi niyetimi ifade etmek istiyorum. Allah nasip ederse Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığına talip olduğumu ifade ediyorum. Ankara’ya talibim. Tabii siyaset iddia işi, bir iddianız olacak” dedi.

'Şu anda Ankara pırıltısını, enerjisini kaybetmiş bir şehir'

“Hizmet ve eser üretme konusunda bizi geçen kimse yok” diyen Köse, “Mamak’ta 174 başlıkta hizmet ürettik, iş ürettik, proje ürettik. Mamak’ta yaptığımız bu güzel eserlerin benzerlerini tüm Ankara’daki hemşehrilerimin hizmetine sunmak istiyorum. Şu anda Ankara pırıltısını, enerjisini kaybetmiş bir şehir. Sorunlar ve ihtiyaçlar çözülmediği için sıkıntılar birikerek yumak haline geldi. 31 Mart akşamı Ankara’yı yeniden hizmet eserleriyle buluşturacağımıza ben inanıyorum. Projelerimizle inşallah seçimlere hazırlanıyoruz. 22 yıldır teşkilatta çalışıyorum” ifadelerini kullandı. (Kısa Dalga)

Gündem