AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten muhalefete “kötülük çetesi” nitelemesi

AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten muhalefete “kötülük çetesi” nitelemesi
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, muhalefete “kötülük çetesi” benzetmesinde bulunarak “Kötülük çetesinin muhalefeti de demokratlığı da sahtedir” dedi.

AKP MKYK Üyesi ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Boğaziçi Üniversitesi protestolarına iktidarın tavrını eleştiren muhalefete “kötülük çetesi” benzetmesinde bulundu. Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, “Türkiye’de seçimleri ve demokrasiyi yok etmeye çalışanların ülkemize kötülük peşinde koştuğu açıktır. “Kötülük çetesi”nin muhalefeti de demokratlığı da sahtedir” dedi.

Çelik, açıklamaları yaptı:

“Muhalefet etmek adına demokratik süreçleri ve seçim mekanizmasını hedef alanlar bu ülkeye en büyük kötülüğü yapıyorlar. Demokrasi bu milletin bedeli ödenmiş kazanımıdır.

Her muhalefet yapan kendiliğinden demokrat olmuyor. Demokratik bir muhalefet demokratik değerlere sadakat gerektirir. İktidara karşıyım diyerek demokrasiye saldıranlar ülkemizdeki en büyük kötülük çetesidir.

Demokrasimize yapılan tüm müdahaleler ülkemize gerileme getirdi. Her müdahale ülkemize rakip devletlerin önünü açtı. Türkiye’de seçimleri ve demokrasiyi yok etmeye çalışanların ülkemize kötülük peşinde koştuğu açıktır. Kötülük çetesinin muhalefeti de demokratlığı da sahtedir."

Gündem