AKP'den Akşener'in papatya çayı sözüne 'rezene çayı'yla yanıt

AKP'den Akşener'in papatya çayı sözüne 'rezene çayı'yla yanıt

AKP, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a 'papatya çayı' önermesini 'niteliksiz kampanyanın ilanı' olduğunu savundu. Akşener'e HDP'nin Millet İttifakı'na desteğiyle yüklendi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e "Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan'a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et" diye seslenmişti.

Akşener de Twitter'dan "Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir" yanıtını vermişti.

'Niteliksiz kampanya'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Akşener'in sözlerini 'yakışıksız' bulurken, 'niteliksiz kampanyanın ilanı' olduğunu savundu. Çelik, Akşener'e 'rezene çayı' önerdi.

Çelik'in Twitter paylaşımları şöyle:

* Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan dünkü grup toplantımızda eser ve hizmet temelli seviyeli bir seçim yarışı olması temennisinde bulunmuştu. Ancak İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’in Cumhurbaşkanımıza dönük ifadeleri, yakışıksız ve niteliksiz bir kampanya yürüteceklerinin ilanı oldu.

* Sayın Akşener yaptığı paylaşımda bir gerginlikten bahsediyor ve Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir üslup kullanıyor. Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz, kendilerine iade ediyoruz.

'Sebebini biliyoruz'

* Bu saldırgan üslubun sebebini biliyoruz. Kendi adaylarını ilan ettiklerinden beri PKK’nın defalarca açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Kuşkusuz bunu tonlarca 'rezene çayı' içerek bile hazmetmek mümkün değildir...

* Şayet birileri siyasi gerginlik nerede diye tespit etmek istiyorsa, Sn Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı ilan edildiği anda yanındaki genel başkanlardan hangisinin gerginlik konusunda diğeriyle yarıştığına bakmalıdır... Böylece aslında 7’li masada kimin günlük doz olarak kaç papatya çayı içmeye ihtiyacı olduğunu tespit edebilirler...

'Mecburi geri dönüş'

* 'Hakarete uğradım' diyerek masadan kalkmak, sonrasında mecbur kalıp tekrar o masaya oturmak nerede olduysa siyasi gerginlik oradadır... 'Kumar masasıyla noter masası arasında kaldık' dedikten sonra mecburi geri dönüş nerede yaşanmış ise gerginliğin adresi orasıdır!

Aslında Sayın Akşener’in şu anda tek dert etmesi gereken konu, kendi Cumhurbaşkanı adaylarına PKK tarafından üst üste açıklamalarla neden destek verildiği olmalıdır. Hatta kendi adaylarına destek vermek için PKK’nın eylemlerine ara verme kararı alması tüm gündemini işgal etmelidir. (Kısa Dalga)