AKP Sözcüsü Çelik'ten Özgür Özel’e 'Yassıada zihniyeti' suçlaması

AKP Sözcüsü Çelik'ten Özgür Özel’e 'Yassıada zihniyeti' suçlaması
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Erdoğan'a yönelik eleştirilerini sosyal medyadan yanıtladı. Çelik, "CHP'de yeni seçilen genel başkanın ilk işi Cumhurbaşkanımızın meşruiyetine saldırmak olmuş. CHP’de koltukta kim oturursa otursun, mutfakta Yassıada zihniyeti var" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sözlerine yanıt verdi.

AKP’li Ömer Çelik, Erdoğan'a yönelik eleştiriler üzerinden Yassıada benzetmesi yaparken şu sözlere yer verdi:

resim-2023-11-10-184333820.png

CHP’de ne değişirse değişsin Yassıada zihniyeti değişmiyor. CHP’de yeni seçilen genel başkanın ilk işi Cumhurbaşkanımızın meşruiyetine saldırmak olmuş. Cumhurbaşkanımız tam bir demokratik meşruiyetle ve millet iradesiyle görevinin başındadır. CHP ise hala demokrasiyle kavga etmeyi sürdürmektedir. CHP’de koltukta kim oturursa otursun, mutfakta Yassıada zihniyeti var.

Özel ne demişti?

CHP lideri Özgür Özel, Erdoğan’ın Anayasa'nın arkasında duracağına ve Anayasa'daki hükümleri koruyacağına Yargıtay'la birlikte bir hükmünü yok saydığını belirterek şunları söylemişti: “Sen Anayasa'nın o hükmünü değiştirecek güçte değilsin, millet bu yetkiyi vermedi. Sen bu yüzden darbecisin. Bu bir darbe girişimi. Bu Anayasa'yı askıya alma girişimi. Türkiye'yi anayasızlaştırma girişimi. Anayasadan en çok yetki, güç ve sorumluluk alan kişi yol veriyorsa, göz yumuyorsa, destek veriyorsa, kendi meşruiyetini ortadan kaldırıyor demektir. Tayyip Erdoğan'ı uyarıyorum." (Kısa Dalga)