AKP'den seçim açıklaması... Yol haritası çiziliyor: Yerel seçim süreci şekillenecek

AKP'den seçim açıklaması... Yol haritası çiziliyor: Yerel seçim süreci şekillenecek
AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim hazırlıklarına ilişkin açıklama yaptı. Öte yandan AKP, 12-14 Kasım'da Kızılcahamam'da çalışma kampı yapacak. İl başkanları ve il koordinatörlerinin katılımıyla yapılacak kampın gündemini yerel seçim sürecinde izlenecek yol haritası oluşturacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim hazırlıklarına ilişkin açıklama yaptı.

Yavuz'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Seçim adaylarının bağışları Gazze'ye yardım için kullanılacak.

Bu dijital sistem sayesinde başkasının yerine oy kullanmayı neredeyse minimize ediyoruz. Geçersiz oy yok denecek kadar az. Aday başvurularının dijital ortamda alınmasına bugün başladık. 3 ton kağıt israfının önüne geçeceğiz. 19 Kasımdaki dijital temayül yoklamasında da 3 ton kağıt israfı önlenecek. İtiraz ve şikayetler de dijital olarak alınacak. Seçim faturası bu sayede doğaya kesilmesin diye katkı sağlıyoruz.

Bundan sonraki seçimlerde de dijital süreçleri devreye alıp çevreye katkı sağlamak istiyoruz. Bağışlar Gazze'ye gitsin istedik. Bütün teşkilat mensuplarımız ve aday adayı kardeşlerimizle katkı sağlamak istedik.​"

AKP'de yol haritası çiziliyor: Kızılcahamam'da çalışma kampı yapılacak

AKP, Milletvekili Genel Seçimlerin ardından gerçekleştirdiği 4. Olağanüstü Büyük Kongre sonrası 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçim çalışmalarına başladı.

Bu kapsamda il ve ilçe başkanları ile bir çalışma kampı düzenleyecek AKP, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok il özelinde çalışmalar yürütmeye hazırlanıyor.

AKP, 12 Kasım'da il başkanları ve Teşkilat Başkanlığı il koordinatörleri ile Kızılcahamam'da bir araya gelecek.

Yerel seçim süreci şekillenecek

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla seçim hazırlıklarına başlayan partinin çalışma kampında gündemi "yerel seçimler" olacak.

Aday adaylığı başvuruları ile hız kazanacak yerel seçim süreci için izlenecek yol haritası üzerinde durulması planlanan kampta, 81 il başkanıyla görüşülerek yerel seçimlere yönelik yapılan ve incelenen anketlerle ilgili alınan notlar üzerinden yapılan çalışmaların ele alınması öngörülüyor.

Kampta, Genel Başkanvekilleri ile Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in sunum yapması bekleniyor.

Değerlendirmeler sonucunda 31 Mart 2024 yerel seçim sürecinin şekilleneceği çalışma kampı, 14 Kasım Salı günü sona erecek. (Kısa Dalga)