AKP'den "vatandaşın borcunu kapatın" genelgesi

AKP'den "vatandaşın borcunu kapatın" genelgesi

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzasıyla 798 AKP'li belediyeye Ramazan ayı genelgesi gönderildi. Genelgede ihtiyaç sahibi vatandaşların borçlarının silinmesi gerektiği ifade edilirken, yardımların medya şovuna dönüştürülmeden yapılması talimatı verildi

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki imzasıyla 798 AKP'li belediyeye Ramazan ayı genelgesi gönderildi.

Genelgede şunlar söylendi: 

"YARDIMLARINIZI MEDYA ŞOVUNA DÖNÜŞTÜRMEYİN"

Gönül belediyeciliği diye çıktığımız bu yolda, ortaya koyduğumuz yeni hedeflerimiz şimdi daha da bir önem kazandı. Vakit daha çok dua alma, daha çok gönül alma ve daha çok gönülle buluşmak vaktidir. Pandemi kurallarına riayet ederek özellikle kenar mahallelerimize ziyaretlerimizi yapmalıyız. Yardım faaliyetlerimizi gösterişten uzak ve bir medya-şova dönüştürmeden artırmalıyız. Bazı siyasi çevrelerin hiçbir hizmet yapmadan algı operasyonları yapması nasıl bir anlam taşımıyor ise sadece algıdan ibaret hiçbir işleme asla prim vermemeliyiz.”

Biz bugüne kadar işin algı tarafında değil, hizmetin esasında yer alan bir anlayışa sahip olduk. İhtiyaçlı olan her sofrada bir tas çorbamız bulunacak, kuruyan her dudağa bir bardak su olacak şekilde hizmetlerimizi genişletmeliyiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın alış-veriş yaptığı esnaflar sessizce ziyaret edilmeli, borçlarını yatıramayan aileler varsa hesapları kapatılmalıdır. Hayırsever vatandaşların yapacakları yardımlara da öncülük yapılmalı ve yol gösterilmelidir” dedi.

"MAHZUN GÖNÜLLERE MİSAFİR OLUN AMA ÖNCE TELEFONLA ARAYIN"

Pandemi kuralları çerçevesinde toplu organizasyonlar yapmayacağız. Ama telefonla arayarak mahzun gönüllere misafir olabiliriz. İmkânlarımızı ihtiyaç sahibi, aileler için seferber etmeliyiz. Aziz milletimizin bağrından doğan bir siyasi hareket olarak her zaman güzel hizmetlere öncülük ettiğimiz gibi bu pandemi ortamında da üzerimize düşeni en iyi şekilde hayata geçireceğimize inanıyoruz.”