AKP’li Demiröz: Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla il sayısı 100'e çıkacak

AKP’li Demiröz: Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla il sayısı 100'e çıkacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen bir etkinlikte Türkiye'nin il sayısının 100'e çıkacağını duyurdu.

Demiröz konuşmasında, "Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız" ifadelerini kullandı.

Demiröz şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı’mızın verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Son iki yılda salgının etkisinden, bütün dünya ülkeleri gibi bizler de etkilendik. Ama 20 yıldan beri bu ülkeyi dünya ülkesi haline getiren, dünyada söz sahibi yapan bir dünya liderimiz var. Onun etrafında kenetlenerek Türkiye bugün tam bağımsız bir ülke oldu. Sizler de izliyorsunuz, dış politikada dünyaya sesini duyuran, savaşan ülkeleri bir masaya oturtan, yeri geldiği zaman dünyanın 60 tane mağdur ülkesini yanına alan, onlara sahip çıkan lider bir ülke haline geldi. 2023’te zafer, ülkesini sevenlerin olacak.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli daha önce, "Biz il sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye’yi hedefliyoruz” demişti (DHA)