AKP'li Hamza Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu yorumu: "Bu olay siyasetin ana gündem maddesi olmamalı"

AKP'li Hamza Dağ'dan Kürşat Ayvatoğlu yorumu: "Bu olay siyasetin ana gündem maddesi olmamalı"
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kürşat Ayvatoğlu'nun uyuşturucu görüntüleri ve gözaltına alınmasıyla ilgili "Bu mevzudan haberimiz olur olmaz zaten sözleşme fesih hamlesi yaptık. Hukuken mümkünse davaya müdahil oluruz. Bu olay siyasetin ana gündem maddesi olmamalı" dedi.

AK Partili Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya canlı yayında açıklamalarda bulundu. Dağ, AKP Genel Merkezi eski personu Kürşat Ayvatoğlu'nun uyuşturucu kullanırken ortaya çıkan görüntüleri ve gözaltına alınmasıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

"10 senedir vekiliz. Benim danışmanım zaten belli. Genel merkeze gelince Özel Kalem Müdürüm de belli. Bu arkadaş yakın ekipte çalışan biri değil. Kastamonu Belediyesi'nde çalışan, babası yok. Bu anlamda genel merkezde çalışsın diye referans oldu. Ar-Ge biriminde çalışan bir arkadaş. Devir teslim törenlerinde orada bulunması söz konusu oldu. Bundan çıkaracağımız dersler var. Partiye alırken başka araştırmalar da yapması lazım partinin. Bundan sonra çok daha dikkat etmeyi gerektirecek bir durum var. Bu mevzudan haberdar olur olmaz sosyal medyadan değil, direkt bize gelmiş olsaydı bu kişinin işine yine son verirdik, bundan bir gram tereddüt edecek durum partimizde siyaset yapan insanda söz konusu olamaz.

"Sözleşmesini fesh ettik"

Sözleşmesini feshettiğimiz gibi yargıyla alakalı boyutta da emniyette işlemler sürüyor. Halen takibini yapıyoruz. Hukuken mümkünse buna da olabilir. Kaçınacağımız nokta söz konusu olamaz. Hukuki olarak tam olarak oturmuyor. Hukuki olarak suçtan zarar gören pozisyonum yok. Belki sosyal medyada yer almış olmasından dolayı partimiz zarar gördü ama olayın kendisi ile alakalı zarar görmediği için... Daha çok dikkat etmemiz lazım olayını kendi içimizde daha çok değerlendireceğiz. Ortaya çıkan görüntülerde samimi olarak bize oy veren insanlardan üzülenler oldu. Onlardan helallik istiyorum. Ama asıl mesele burada böyle bir konu gündeme geldiğinde hangi partinin nasıl bir reaksiyon gösterdiği. Perşembe akşamı sözleşmesini feshettik. Bu konuda siyasallaştırmak isteyenlerin kendi partilerindeki taciz, tecavüz konularını 126 gündür konuşmayanları da not etmek gerekiyor.

Böyle olduğunu zannetmiyorum. Belki kendini güçlü gösterme isteği, beklentisi, toplumda belki yer edinemeyince bizimle fotoğraf çektirince kendini güçlü göstermek istediği, gerçek öyle değil ama.... Hepimiz bir çok kişi ile fotoğraf çektiriyoruz, GBT'sine bakacak halimiz yok."

 

Gündem