AKP'li Sarıeroğlu: Türkiye Yüzyılı'nın, kadınların yüzyılı olacağına inanıyoruz

AKP'li Sarıeroğlu: Türkiye Yüzyılı'nın, kadınların yüzyılı olacağına inanıyoruz
AKP Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Türkiye Yüzyılı'nın, kadınların yüzyılı olacağına da yürekten inanıyoruz" dedi.

AKP Sosyal Politikalar Başkanı Jülide Sarıeroğlu, bugün bir dizi ziyaretler ve açılışlar gerçekleştirmek üzere Uşak'a geldi.

İlk olarak Uşak Valisi Turan Ergün ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ı ziyarette bulunan Sarıeroğlu, fikri olup imkanı olmayan kadınlara gelir temin etmeyi amaçlayan "Mikrofinans Uşak Şubesi'nin açılış törenini gerçekleştirdi.

Sarıeroğlu, Şerafettin Sağıroğlu Eğitim ve Yaşam Merkezi'nde oluşturulan Mikro Finans Merkezi'nde okuma yazma öğrenen ve el işçiliği yaparak geçimini gerçekleştiren kadınlarla sohbet etti.

Sarıeroğlu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 'Türkiye Yüzyılı' inşası için yoğun biçimde çalışıyoruz. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nın, kadınların yüzyılı olacağına da yürekten inanıyoruz. Kadınından gencine, erkeğinden yaşlısına, engellisine kadar 84 milyon vatandaşımızın bir ve beraber olarak Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğine inanıyoruz. Diyoruz ki bilimin yüzyılı olacak, istiklalin yüzyılı olacak, istikbalin yüzyılı olacak, üretimin yüzyılı olacak, gençlerin, kadınların, çocukların yüzyılı olacak. Verimliliğin, sanayinin, bilimin, dijitalleşmenin yüzyılı olacak diyoruz. Hedeflerimiz çok güçlü. 20 yıldır her yere dokunan çalışmalar yaptık." (DHA)

Politika