AKP'li Turan engelliler günü paylaşımını gelen tepkiler üzerine sildi: 'Siz bu konuyu belli ki hiç bilmiyorsunuz'

AKP'li Turan engelliler günü paylaşımını gelen tepkiler üzerine sildi: 'Siz bu konuyu belli ki hiç bilmiyorsunuz'
AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla yayınladığı mesajı, gelen tepkiler üzerine sildi.

AKP Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sabah 09:53’te “Engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü yürekten kutluyor, esenlikler diliyoruz. Bir gün değil, her gün yanınızdayız” dediği bir tweet paylaştı.

bbb.jpg

Gerçek Gündem'in haberine göre, İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği’nin kurucu başkanı ve yıllardır bu konuda sivil toplum çalışmaları yapan avukat-aktivist Sedef Erken, Turan’a “3 Aralık kutlanmaz” diye yanıt verdi.

Erken, Turan’a verdiği yanıtta, “Siz bu konuyu belli ki hiç bilmiyorsunuz, partinizin grup başkan vekilisiniz, hiç mi verilen soru önergelerini okumuyorsunuz, hiç mi istatistiklere bakmıyorsunuz, engelli anneleri çalışamıyor, emekli olamıyor, açtık açıyoruz dediğiniz kadrolara atama yapılmıyor, haberiniz yok mu?” dedi.

Sedef Erken, Turan’a verdiği yanıta şöyle devam etti: “Bir de günümüzü kutlamışsınız, kutlanmaz diyoruz beyefendi 3 Aralık kutlanmaz. Bu günü anlamak istiyorsanız bir tekerlekli sandalyeye binin o meclis binasından 500 metre ilerleyebilin size ödül vereceğiz. Daha kaldırımda yürüyemiyor engelliler bu ülkede peheey.”

Turan’ın paylaşımı, Erken haricinde de birçok kişinin tepkisini çekti. Turan, tweetini, paylaşmasının üzerinden üç saat geçmeden sildi.

Gündem