AKP'nin İstanbul kamuoyu yoklamalarında iki aday öne çıkıyor

AKP'nin İstanbul kamuoyu yoklamalarında iki aday öne çıkıyor
AKP'nin seçim çalışmalarında adaylar için yaptırdığı kamuoyu yoklamalarında, İstanbul'da Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ile MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz öne çıkıyor.

AKP yerel seçim mesaisine devam ediyor.

Teşkilatların saha çalışmaları kapsamında seçmenin mahalle mahalle analizi yapılacağı, geçmiş seçimlerdeki oy oranları mercek altına alınacağı ifade ediliyor. Ulaşılan sonuçların seçim çalışmalarında yol gösterici olacağı belirtiliyor.

Sandık bazlı çalışma yapılacak

TRT'nin haberine göre AKP yerel seçim için özellikle sandık bazlı bir çalışmaya odaklandı. Oy oranı düşük olan bölgelerde yürütülecek kampanyalara öncelik verilecek.

İki aday öne çıkıyor

Öte yandan Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; kulislerde, İstanbul’da AKP'nin yönettiği 24 ilçe belediye başkanından bazılarının değişebileceği belirtiliyor. Özellikle 3 dönemini tamamlayan başkanların değişmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Türkiye genelinde AKP'nin yönettiği büyükşehir ve il belediyelerinde üç dönemlik başkan bulunmuyor. Ancak ilçe ve beldelerde üç dönem ve üstü belediye başkanlığı yapan adlar var.

AKP kurmayları, 3 dönem kuralının yerel seçimlerde uygulanması ihtimalinin yüksek olduğuna dikkat çekiyor.

AKP'nin İstanbul için yaptığı kamuoyu yoklamalarında, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ile MHP’li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın en başarılı belediye başkanları çıktığı açıklandı.

AKP ile MHP’nin İstanbul’da yapacağı seçim iş birliği kapsamında, 2019’da olduğu gibi Silivri’de AKP'nin aday çıkarmayacağı, gene MHP’nin adayı ile seçime gidileceği belirtiliyor. (Kısa Dalga)