Akşener: Bahçeli yerle bir olmasın diye Fosforlu Cevriye’nin fahişe olmadığını anlattım

Akşener: Bahçeli yerle bir olmasın diye Fosforlu Cevriye’nin fahişe olmadığını anlattım
Meral Akşener, 5 yıl önce Bahçeli nedeniyle yaşadığı olayı anlatarak “Hepimizin geçmişte abi dediğimiz Bahçeli'nin genç çocukların gözünde yerle bir olmasın diye Fosforlu Cevriye’nin fahişe olmadığını, sert eli sopalı bir kadın olduğunu söylemek zorunda kaldım. Ben onu korurken gelip giden herkese kahkahalar içinde tam bir yıl boyunca bunu söyledi” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP’nin yaptığı “Fosforlu Meral” nitelemesi ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi suçlayarak 5 yıl önce yaşanan bir olayı aktardı. Akşener, “Bahçeli, Konya'dan üst kurul delegelerini çağırdı ve orada bana Fosforlu Cevriye dedi. Konyalı iki genç delege bunu tam da kast edildiği manada fahişe olarak algıladılar ve ağlayarak bana geldiler. Ben onlara kast ettikleri gibi olmadığını izah etmeye başladım. 47 doğumlu Sayın Bahçeli'nin hepimizin geçmişte abi dediğimiz Bahçeli'nin, o çok genç çocukların gözünde yerle bir olmasın diye Fosforlu Cevriye’nin fahişe olmadığını sert eli sopalı bir kadın olduğunu söylemek zorunda kaldım. Ben onu korurken gelip giden herkese kahkahalar içinde tam bir yıl boyunca bunu söyledi” dedi.

Akşener, partisinin TBMM grup toplantısında "Bu korkakların, bu açıkça dürüstçe mücadele edemeyen korkakların yüzlerine ayna tutmaktır amacım” diyerek MHP’yi ve Bahçeli’yi şu sözlerle eleştirdi:

“Önünüze bakmayın utanıyorsunuz biliyorum, geçen hafta Fosforlu Meral diye bir tag çalışması yapıldı. Bu tag'ın nereden niçin geldiğini beş yıl evvel yol yürüdüğümüz arkadaşlarımız bilirler. Bahçeli, Konya'dan üst kurul delegelerini çağırdı ve orada bana Fosforlu Cevriye dedi. Konyalı iki genç delege bunu tam da kast edildiği manada fahişe olarak algıladılar ve ağlayarak bana geldiler. Ben onlara kast ettikleri gibi olmadığını izah etmeye başladım. 47 doğumlu Sayın Bahçeli'nin hepimizin geçmişte abi dediğimiz Bahçeli'nin o çok genç çocukların gözünde yerle bir olmasın diye Fosforlu Cevriye’nin fahişe olmadığını sert eli sopalı bir kadın olduğunu söylemek zorunda kaldım. Ben onu korurken gelip giden herkese kahkahalar içinde tam bir yıl boyunca bunu söyledi. Sonra sistem yürümeye başladı 19 Haziran'da bir kongre yaptık. Ondan sonra benim 9 aylık erkek torunuma hem de nikâh şahidi olduğu oğlumun çocuğuna nesebi gayri sahih dedi. Bunu ifşa ettim ben birilerinin üzerine yıkıldı. Celal Adan isimli İstanbul milletvekili ve 50 doğumlu bu şahıs döndü, hepimize bana, buradaki herkese sizin analarınız belli babalarınız belli değil dedi. Burada bir şeye dikkat çekmek istiyorum ben. Bu nasıl bir şuur altıdır bu nasıl bir psikolojidir. İsmet Büyükataman isimli bir yaşam formu başından itibaren bana Türk filmlerinden ki Bahçeli çok meraklıdır, hep o tuhaf Türk filmlerinin tuhaf karakterlerinin isimlerini kullandı. "

Gündem