Akşener: Onunla, bununla anlaşarak değil gücümüzle birinci parti çıkacağız, ben de başbakan olacağım

Akşener: Onunla, bununla anlaşarak değil gücümüzle birinci parti çıkacağız, ben de başbakan olacağım
İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Birinci parti çıkacağız, ben de başbakan olacağım. Onunla, bununla anlaşarak değil. Onunla, bununla kapı arkalarında ahbaplık ederek değil, ondan bundan bir şey isteyerek değil. Kendimiz, irademizle, gücümüzle milletimizi ikna ederek birinci parti çıkacağız” dedi.

Altılı Masa’nın 10. toplantısının ardından kamuoyuna olumlu bir atmosfer yansıtılırken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den dikkat çekici açıklamalar geldi.

Partisinin Muğla 3. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Akşener, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yönelik eleştirilerde bulunarak, "Tek adamlığın, Türkiye'nin iyi-kötü geldiği demokrasi mücadelesinde, demokrasinin iyi-kötü getirildiği noktadan daha geriye gideceğini bildik. Onun için 2017'de cansiperane çalıştık. Bu ucube sisteme, bu ucube sistemin tezahür edeceği tek adamlık sistemine her birimiz irade koyduk" dedi.

“Benim hedefim İstanbul’du”

İYİ Parti'nin stratejik düşünmenin öne konduğu bir parti olduğunu kaydeden Akşener, şunları söyledi:

"Onun için 31 Mart'a ittifak halinde gitmeyi sizlerin önerisiyle CHP'ye teklif eden bir aklın temsilcileriyiz. Benim özellikle hedefim İstanbul'du. Bu çarpma çırpma eylemlerinin odağında olan, kayırmacılığın dibine gelinmiş, sizin haklarınızın hoyratça yandaşlara dağıtıldığı bu harami düzenin, helal oylarınızla sandıkta yıkılabilmesi için özellikle büyükşehir belediyelerinin alınması sağlamaktı.

"İYİ Parti kurulmasaydı, bu saygı değer kardeşlerim direnmemiş olsaydı, bugün 13. Cumhurbaşkanı altılı masanın olacağını diyebilir miydik? Biz rahat bozan bir partiyiz, biz yanlışlıkların üzerine giden bir partiyiz. Aynı zamanda çözüm üreten bir partiyiz. İYİ Parti olmasaydı, bu ittifak olmasaydı İstanbul alınabilir miydi? Bazılarının sinir sistemi bu derece bozulabilir miydi? İstanbul alındı, Ankara alındı. 11 büyükşehir alındı. Ama İstanbul ağabeyi kahretti. Çok fena oldu."

12 Eylül göndermesi

Tekrarlanan İstanbul seçimlerinden İmamoğlu’nun 805 bin oy fark attığını hatırlatarak, “İşte bu, milletin ferasetinin, irfanının ve milli iradesine el uzatanın; elini, kolunu, bacağını sandıkta kırma eyleminin bir sonucudur" diyen Akşener, ancak ders alınmadığını söyledi.

Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen hapis cezasını hatırlattı.

Akşener, 12 Eylül sürecine işaret ederek, "Ama o zaman belinde silahı olan insanların karşısında bile yargıçlar cübbelerine düğme dikmemişlerdi. Bugün yargı o günden daha vesayet altında. Daha fazla emir komuta zincirinin içinde" dedi.

“Onunla bununla anlaşarak değil”

İYİ Parti lideri Akşener, şöyle konuştu:

"Ey bugünün şımarıkları, bugünün zorbaları, bugünün hırsızları, bugünün korkakları; bizi iyi tanıyın, bizi iyi bilin. Biz kan kusup, kızılcık şerbeti diyenleriz. 2023'te yapılacak o seçimi kazanmak zorunda olduğumuzu bilenleriz. Onu kazanmak zorunda olduğumuzu bildiğimiz için, milletimizin geleceği için, bu iradeyi ortaya koymak zorunda olduğumuzu bildiğimiz için, buna inandığımız için, geçmişimiz bugüne kefil olduğu için biz bu işi başaracağız. Vallahi başaracağız, billahi başaracağız. Biz başaracağız! İddia ediyorum, bu seçimi alacağız. 'Başbakan Meral' diyorsunuz ya, neden başbakanlığa aday olduğumu anladınız mı? İşte bu feragattır ama aynı zamanda bir iddiadır. Sizden istediğim şudur değerli arkadaşlarım; birinci parti çıkacağız, ben de başbakan olacağım. Onunla, bununla anlaşarak değil. Onunla, bununla kapı arkalarında ahbaplık ederek değil, ondan bundan bir şey isteyerek değil. Kendimiz, irademizle, gücümüzle milletimizi ikna ederek birinci parti çıkacağız inşallah. Size inanıyorum, size güveniyorum.” (Kısa Dalga)