Akşener: Seçim geliyor, bu harami düzeni el birliğiyle yıkacağız

Akşener: Seçim geliyor, bu harami düzeni el birliğiyle yıkacağız

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Bilecik'te, "Bir seçim geliyor. Bu seçim el ele vereceğiz ve bugün uygulanan bu harami düzeni el birliği ile sandıkta yıkacağız" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bilecik’te Pazaryeri ilçesinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

İşlerin durgun olduğunu ve 300 liralık satış yapabildiğini söyleyen bir esnaf, “İki yıllık birikimimi de aralık ayından itibaren tamamen kaybettim. Şu anda sıfırdan yeniden başlamış gibiyim. Mazotu ancak kurtardık” diye sitem etti. Besicilik yaptığını söyleyen bir yurttaş da “Mazot, gübre, hayvan yiyeceği pahalı. Çiftçilik yapıyoruz, hayvancılık yapıyoruz. İşin içinden çıkamıyoruz” dedi. Akşener ile esnaflar arasında şu diyalog geçti:

'İKİ YILLIK BİRİKİMİMİ ARALIK AYINDA KAYBETTİM'

Akşener: İşler nasıl?

Esnaf: Şu anda çok durgun. Yani iki yıllık birikimimi de aralık ayından itibaren tamamen kaybettim. Şu anda sıfırdan yeniden başlamış gibiyim.

Akşener: Burada mı yaşıyorsunuz?

Esnaf: Bilecek’te oturuyorum.

Akşener: Bugün mesela kaç müşteri satın aldı sizden?

Esnaf: 7 veya 8’dir. Ciro bakımından bakarsanız, 200-300 lira civarında…Hiçbir şey değil. Mazot zaten.

Akşener: Onu düş.

Esnaf: Mazotu anca kurtardık şu an.

'İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMIYORUZ'

Akşener: İşler nasıl?

Esnaf: İşler takır tukur gidiyor. Mazot, gübre, hayvan yiyeceği pahalı…Çiftçilik yapıyoruz, hayvancılık yapıyoruz. İşin içinden çıkamıyoruz.

AKŞENER: BİLİN Kİ SİZE KAZIK ATIYORLAR

Esnaf ziyaretinin ardından yurttaşa seslenen Akşener, şöyle konuştu:

“Doğduğun yeri seçebilir misin ey kardeşim? Aileni seçebilir misin? Sadece seçebileceğin şey inancındır. O da yaşın büyüdükten sonra. Seçebileceğin şey iyi insan olmaktır. Neye inanıyorsan o inancının sonucu olarak iyi insan, hasbi insan, hak yemeyen kul hakkına girmeyen iyi insan olmaktır. Şimdi gelin bir muhasebe yapalım. Siyasetçiler şuculuk buculuk üzerinden konuşuyorsa bilin ki size kazık atıyorlar. Bilin ki sizi çırak çıkarıyorlar.

Şimdi senelerce okuttunuz çocuklarınızı mezun oldular iş yok. Ne yaptılar. Devlette çalışmak için giriştiler tekrar KPSS’ye çalışmaya. İçinizde evlat sahiplerine soruyorum. Hanginizinki bir yere ulaşmadan kendi emeğiyle atanabildi. Çalıştılar, 86, 82, 92 puan aldılar. 58 puanı olan 62 puan alan atandı seninki atanamadı. Öğretmen oldular. Sözleşmeli öğretmen. Efendim, geçici öğretmen, ücretli öğretmen, devlette çalışan öğretmen, özel okulda çalışan öğretmen…böyle bir şey olabilir mi? İster özel okulda ister devlette çalışsın öğretmen öğretmendir. Evlatlarınızı emanet ettiğiniz en önemli insandır. O kadar çok atanamamış öğretmen var ki her gittiğim yerde ağlıyorlar. Yazıktır günahtır.

'TELEKOM VE ANKAPARK 38 MİLYAR LİRA YAPIYOR'

Bakın, 24 milyar lira sizin cebinizden, Telekom’dan alındı. Sayın Erdoğan’ın aile dostu olan Haririlerin cebine konuldu. Bu arada Ankapark diye bir park yapıldı. Garibim dinozorların içini deşmişler. Çarpışan otomobillerin çarpışamadığı bir park bu. Ne kadar harcanmış biliyor musunuz, 801 milyon dolar. Türkçesi 14 milyar TL. Toplayın ikisini 38 milyar lira yapıyor.

Bir seçim geliyor. Bu seçimi el ele vereceğiz ve bugün uygulanan bu harami düzeni el birliği ile sandıkta yıkacağız.” (ANKA)