Akşener'den Bahçeli'ye: "Evinde dinlenmeye davet ediyorum"

Akşener'den Bahçeli'ye: "Evinde dinlenmeye davet ediyorum"
İYİ Parti Lideri Meral Akşener, esnaf ziyaretlerinin ardından Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi’nin kapatılması çağrısını değerlendirdi: " Çok yorgun olduğunu anladım, evine dönmeye, biraz tefekküre ve evinde dinlenmeye davet ediyorum."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine devam ettiği Konya’da bugün ilk olarak Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ile biraraya geldi.

Akşener, yaptığı ziyaretlerin ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akşener, bir gazetecinin, HDP’nin kapatılmasına ilişkin verilen iddianamenin Anayasa Mahkemesi tarafından iade edilmesi kararına ve bu karara tepki gösteren Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi’nin kapatılması çağrısını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Akşener şu yanıtı verdi:

“Ben hukukçu değilim dolayısıyla Yargıtay Başsavcılığının iddianamesindeki eksikliklere yönelik Anayasa Mahkemesi raportörünün bu eksiklerin düzeltilmesi amacıyla geriye gönderdiğine dair bir bilgim var. Dolayısıyla buradan baktığınızda normal bir prosedür gibi görünüyor. Sayın Bahçeli sürekli 'hadi kapatın' dediği için muhtemelen yaptığı baskı yüzünden Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı çok hızlı hazırlamış eksiklikler olmuş muhtemelen yeniden gözden geçirilecektir. Burada dikkatimi çeken şu, geri gönderilmenin üzerinden Sayın Bahçeli ikinci kere Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasına dair bir hızlı salvoda bulundu tehditler savurdu."  

Burada iki şey var birincisi Sayın Bahçeli çok mübarek bir isim olarak tanımladığı ve 2023’te Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiği Sayın Erdoğan beyefendinin ikinci defa seçilip seçilmeyeceği konusunda Türkiye’de hukukçular ikiye bölünmüş durumda. Böyle bir pozisyonda çok muhterem ve çok mübarek kabul ettiği cumhurbaşkanı adayının üzülmesini istemediği için ne olur ne olmaz diye bugünden Anayasa Mahkemesini taşlamaya ve oklamaya başladı. Bunu bir kenara koyarsak bu tür çok üst perdeden ve racon kesen davranış bitimlerinin hukuka demokrasiye ve insan haklarına hiçbir şeye, demokrasi tarihimize uymadığını söyleyebilirim. Son hadiselere baktığımız zaman ben kendisinin bir yakın arkadaşının kız kardeşi olarak kendisini evine dönmeye davet ediyorum. Çok yorgun olduğunu anladım, evine dönmeye, biraz tefekküre ve evinde dinlenmeye davet ediyorum.” (ANKA)

 

Gündem