Akşener'den Erdoğan'ın 'altılı masa temennisi'ne: Derin endişe içinde

Akşener'den Erdoğan'ın 'altılı masa temennisi'ne: Derin endişe içinde
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 'altılı masa'yı terk etmesini isteyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

Endonezya'daki G20 zirvesinin ardından gazetecilere konuşan Erdoğan, İYİ Parti'nin de bir parçası olduğu 'altılı masa'nın Taksim saldırısı sonraki tutumunu eleştirmişti.

Cumhurbaşkanı, İYİ Parti'ye hitaben "Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" demişti.

'DERİN ENDİŞE İÇİNDE'

Akşener, İzmir'de Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği'ni (ESİAD) ziyaretinde Erdoğan'a yanıt verdi.

İYİ Parti lideri şunları kaydetti: “Sayın Erdoğan anladığım kadarıyla seçime dair derin bir endişe içerisinde. Dolayısıyla da her sabah kalktığında bu endişenin çözümü için adımlar atmaya gayret ediyor. Geçen hafta HDP ile son derece neşeli bir görüşme yaptılar. Daha sonra tutuklu sanık olan Selahattin Demirtaş özel jetle ailesini görmeye gitti. Böyle bir resim burada duruyor. Bu sabah uyanmış böyle bir çözüm bulabilirim diye düşünmüş herhalde. Bu defa de her zaman yaptığı gibi HDP üzerinden bizi dürtmeye kalkışmış. Ama biz bugüne kadar Erdoğan'ın yaptığı zikzaklara alıştık.

'KUMAR MASASINDA OLMAYIZ'

Masaya oturan kendileri, açılımları yapanlar kendileri, teröriste terörist diyemeyenle aynı yerde duranlar kendileri ama iş zora düştüğü zaman yerli ve milli ilan edilen biziz. Biz sayın Erdoğan ve arkadaşlarının millilik ve yerlilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz. Biz 2017'de yapılan ve bugünkü ucube sistemi getiren referandumda çok net ve açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. Çizgisinde hiç kırıklık olmayan dün neyi savunduysa bugün de onu savunan bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla milletimizin geleceğinin heba edildiği bir kumar masasında hiç olmadık. Olmayız.” (Kısa Dalga)

Politika