Akşener'den YSK'ye Ordu tepkisi: Milletimizden aldığı helali, hırsızların masasına haram olarak sunmuştur

Akşener'den YSK'ye Ordu tepkisi: Milletimizden aldığı helali, hırsızların masasına haram olarak sunmuştur
İYİ Parti'nin Ordu'da usulsüzlük olduğu gerekçesi ile seçimin yeniden yapılması talebiyle yaptığı olağanüstü başvuru Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından reddedildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener YSK'nin bu karar ile "tarihine kara bir leke" sürdüğünü söyleyip "Milletimizden aldığı helali, hırsızların masasına haram olarak sunmuştur" diye tepki gösterdi.

Yüksek Seçim Kurulu bugünkü toplantısında İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin itirazı ile partilerin il ve ilçelerde yaptığı itirazlar ele aldı.

YSK, İYİ Parti’nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptali ve yenilenmesi için yaptığı olağanüstü itiraz başvurusu reddetti.

Ordu’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde AKP'nin adayı Mehmet Hilmi Güler yüzde 40,07 puanla birinci sırada tamamlamıştı. İYİ Parti adayı Enver Yılmaz yüzde 36,53’le ikinci sırada yer alırken, CHP adayı Zekai Sana yüzde 16,58 oranında oy almıştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, YSK'ye tepki gösterdi.

Akşener sosyal medyadan yaptığı paylaşımda YSK’ye aldığı karar için "Kendi tarihine bir leke daha sürmüştür" ifadesi ile tepki gösterdi.

Akşener paylaşımında şunları kaydetti:

"* Seçim şaibelerine karşı bu kadar istikrarlı olarak; adaletsiz, ciddiyetsiz ve basiretsiz kararlar veren bir Yüksek Seçim Kurulu, bizden başka hiçbir ülkeye nasip olmamıştır.

* 98 bin oyun geçersiz olduğu, kullanılmayan zarf ve oy pusulalarının havalarda uçuştuğu, sandıkların başında “partili” devlet memurlarının bulunduğu ve daha birçok garabetin kanıtlarla ortaya konulduğu Ordu seçimlerine yönelik tüm itirazlarımıza, YSK bugün red kararı vermiş…

* YSK, Orduluların iradesini yok sayarak kendi tarihine bir leke daha sürmüştür.

* Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Adayımız Enver Yılmaz’ın sandıkta milletimizden aldığı helali, hırsızların masasına haram olarak sunmuştur.

* Kendini hâlâ millet iradesinden üstün görenlere bir kez daha hatırlatmak isterim ki; doğruların elbet bir gün ortaya çıkmak, hakkın da elbet bir gün sahibini bulmak gibi çok güzel bir huyu vardır…" (Kısa Dalga)

Gündem