Babacan'dan Erdoğan'ın rezerv açıklamasına tepki: 'Aldatmayın, aldanmayın'

Babacan'dan Erdoğan'ın rezerv açıklamasına tepki: 'Aldatmayın, aldanmayın'

DEVA Partisi lideri Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası rezervinin 128,5 milyar dolar olduğuna yönelik açıklamasına, "Aldatmayın, aldanmayın. Merkez Bankası’nın net döviz pozisyonu eksi 60 milyar dolardır. Tarihin en dip noktasındadır" diyerek tepki gösterdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası rezervinin 128,5 milyar dolar olduğuna yönelik açıklamasına, "Aldatmayın, aldanmayın. Merkez Bankası’nın net döviz pozisyonu eksi 60 milyar dolardır. Tarihin en dip noktasındadır" diyerek tepki gösterdi.

Babacan, FOX TV'de yaptığı açıklamasından Twitter hesabı üzerinden bir video paylaşımında bulundu. Babacan şunları söyledi:

"Şu anda Merkez Bankası'nın net döviz pozisyonu tarihin en dip noktasında eksi 60 milyar dolar. BAE'den şuradan buradan SWAP anlaşmalarıyla ne kadar döviz aldılarsa Merkez Bankası'nın arka kapısından satmış durumdalar. Diyor ki elimde şu kadar döviz var. Arkadaş sen MB'yi borçlandırdın. Bu döviz senin kendi dövizin değil ki, milletten borç aldığın döviz. Elindekinden daha fazla da borcun var, aldığını da sattın arka kapıdan. Kimi aldatıyor bunlar Allah aşkına?"

(Kısa Dalga)