Ali Babacan ayrı, Kerim Rota ayrı uyardı: Bu işin sonu felaket

Ali Babacan ayrı, Kerim Rota ayrı uyardı: Bu işin sonu felaket

Gelecek Partisi'nden Kerim Rota Merkez Bankası'nın bir günde 1.72 milyar dolar satış yaptığını belirterek "Bu işin sonu felaket dedi. DEVA lideri Ali Babacan da "Beştepe aklını başını almazsa bu işin sonu kötü olacak" ifadesini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’da partisinin Esenler ilçe binasında yaptığı konuşmada Türkiye'nin en riskli dönemini yaşadığını belirterek "Bu ülke iflas ederse gençlere en büyük kötülüğü yapmış, batmış bir ülke bırakmış olursunuz" dedi.

Babacan şu mesajları verdi:

BU İŞİN ŞAKASI YOK: 3 gündür haykırıyorum ve iktidarı uyarıyorum. Tekrar tekrar vurguluyorum, bu işin şakası yok. İnanın şakası yok. Eğer Beştepe aklını başına almazsa bu işin sonu kötü olacak diyorum. İktidara buradan tekrar tekrar sesleniyorum. Bir vatandaşlık görevi olarak bu uyarımı yapıyorum. Derhal ama derhal aklın ve bilimin gereğini yapın. Allah'ın verdiği aklı kullanın. “Türkiye'nin önemli gündemi budur. Tehlike büyük ve yakın. Birileri tutturmuş gündem değiştirmek için işte falanca şirketin adı ne olsun diye tabela kavgasına girmiş. Birileri aday kim diye magazin peşine düşmüş. Ya ülke batıyor. İktidar hâlâ tabela değiştirmekle meşgul.

İFLAS DEMEK NEFESSİZ KALMAK DEMEK: İflas; parayla bile benzin, mazot bulamamak demek. 6 saat, 10 saat elektrik kesintisi yaşamak demek. İflas demek doğalgaz kıtlığı demek, sanayinin durması demek. İflas demek işsizliğin patlaması demek. Şu andaki enflasyon seviyesi ile bile nefes alamıyorken iflas demek nefessiz kalmak demek.

SEBZE MEYVE GELMEYECEK: Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda en riskli dönemini yaşıyoruz. İktidarı buradan çok net bir şekilde uyarıyorum. Derhal ama derhal önlem alın. Koskoca ülkeye yazık etmeyin. Bu ülke iflas ederse gençlere en büyük kötülüğü yapmış, batmış bir ülke bırakmış olursunuz. Esnaf dükkânının kapısına kilit vurmak zorunda kalacak diyorum. Emekli için torunu ile gezmek tamamen hayal olacak, diyorum. Çiftçi toprağını ekemeyecek, dikemeyecek. Pazarda tezgâhlara sebze meyve gelemeyecek.

BEŞTEPE'YE SESLENİYORUM: İstanbul'dan Beştepe’ye sesleniyorum. Sizin yüzünüzden ülke en az 20 sene geriye gitmiş durumda. Krizlerin ortağıyla, Bahçeli ile kafa kafaya verip Türkiye'ye her türlü krize soktunuz. 130 milyar dolar diyorduk ya, şu anda 180 milyar dolar oldu… Mirasyedi, hayırsız evlat gibi ne bıraktıysak harcadınız tükettiniz ya. Yazık günah. Hazırı tüketip borç batağına sapladınız. Aklınızı başınıza devşirin ya da o koltuklardan çekin gidin. Bu millet sizi saçmalıklarınızın bedelini ödemek zorunda değil. Bu millet sizin ihtirasınızın acısını çekmek zorunda değil. Biz zaten inşallah ilk seçimde iktidara gelip bu krizi çözeceğiz. Bu iş bizim. Ama bunların iktidarda olduğu her gün işimiz zorlaşıyor. Çünkü hasar büyüyor, ekonomideki delik büyüyor."

DİREKSİYONU KIR: Erdoğan'a çağrımdır; ülkenin iflas etmesini istiyorsan ülkenin o çukurdan aşağı düşmesini istiyorsan yapacağın Merkez Bankası'nın ve TÜİK’in başına dürüst ve liyakatli bir ekibi koy ondan sonra elini ayağını çek. Bir an önce bak uçurumdan şöyle direksiyonu kır.

KERİM ROTA: 1.72 MİLYAR DOLAR BİR GÜNDE SATILDI

Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın bir günde 1,72 milyar dolar satış yaptığını belirtti. Rota şu ifadeleri kullandı:

"Dün tek günde 1.72 Milyar $ satış yapılmış. İhracatçılardan alınan döviz varsa o da üstüne satılmış. Bunun sürdürülebilir olmadığını, sonunun felaket olduğunu tekrar hatırlatalım. Baş sorumluları da hükümet, TCMB Başkanı, PPK üyeleri ve tüm ekonomi yönetimidir." (Kısa Dalga)