Ali Babacan, DEVA Genel Merkezi yakınındaki intihar girişimini anlattı

Ali Babacan, DEVA Genel Merkezi yakınındaki intihar girişimini anlattı
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçen hafta bebeğine mama alamadığı için intihara kalkışan bir gencin, partililer tarafından ikna edildiğini söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin genel merkezinin yanındaki bir inşaatta yaşanan dramı anlattı. Geçen hafta bebeğine mama alamadığı için inşaata çıkarak intihara kalkan 22 yaşındaki bir gencin, bir partili tarafından ikna edildiğini anlattı.

Partisinin 1. Olağan Altınordu İlçe Kongresi’nde konuşan Ali Babacan, şunları söyledi:

 “Yoksulluk intiharları hükûmetin bu ülkeye sunduğu bir hediyedir, daha önce yoktu. Geçtiğimiz hafta 22 yaşında bir gencimiz genel merkezimizin hemen yanında tamamlanmamış bir inşaatın çatısına çıkmış, ‘4 buçuk aylık bebeğime mama, bebek bezi alamıyorum. Evde eşimin yüzüne bakacak durumum yok’ diyor. Partimizin bir gönüllüsü ikna ediyor. Bunlar bu ülkenin gerçekleri. Marketlerde bebek mamasının çalınmasın diye kilitli ambalajda satıldığını düşünebiliyor musunuz? İnsanlarımız muhtaç olmasa bunu yapar mı? Ülkeyi bu duruma düşürdüler. Bu işin sorumlusu, ‘verin bana başkanlığı, memleketin sorunlarını çözeceğim’ diyen kişidir.”

“Gerçeklerle bağlarını kopartıp, kendilerine saray hayatı inşa ettiler”

Babacan, ekonomik krize ilişkin şöyle devam etti:

“Bir rivayete göre, DEVA Partisi olmasaydı Merkez Bankası’nın 130 milyarlık rezervlerinin çarçur edildiğinden kayınpederin haberi bile olmayacaktı. Rezervlerin 50 milyar dolar eksiye düştüğünden de hiç haberi olmayacaktı. Doların, enflasyonun hâlinden de haberi olmayacaktı. Cumhuriyet tarihi boyunca oluşan borç stokunu iki senede ikiye katlandığını da muhtemelen bizden öğrendi. Çünkü artık gerçeklerle, hakikatle bağlarını koparttılar. Bırakın milletin gündemini, kendi yaptıkları yıkımdan bile haberleri yok. Bu milletin parasını çarçur edenler, kendilerine yazlığı ayrı, kışlığı ayrı saray hayatlarını inşa ettiler. Biz bu aymazlığı kabul etmeyeceğiz.

Davul zurnayla operasyon

Babacan, Gara operasyonuna ilişkin ise “Gara’da şehit verdiğimiz haftanın başında Cumhurbaşkanı müjde açıklayacağını duyurdu ama acı bir haber aldık. Her fırsatta konuşuyor ama ortada müjde yok. Savunma ve güvenlik uzmanları ‘Davul zurna çalarak, erkenden yapılan müjde duyurularıyla kurtarma operasyonu yapılmaz’ diyorlar. Bir başarısızlık olduğu çok açık. 16 vatandaşımızın canıyla bedelini ödediği bu başarısızlığın hesabını birilerinin vermesi lazım” dedi.

Gündem