Ali Tarakcı: Tanıklardan duyduğuma göre kullanılan silah UZİ markaydı

Ali Tarakcı: Tanıklardan duyduğuma göre kullanılan silah UZİ markaydı

Gazeteci Ali Tarakcı, Sinan Ateş cinayetinin, görgü tanıklarına göre UZİ marka silahla işlendiğini belirtti.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastinin gerçekleştiği Ankara’nın Çukurambar Mahallesi'ne gittiğini söyleyen gazeteci Ali Tarakcı, görgü tanıklarını dinlediğini söyledi.

Tarakcı, yayımladığı videoda, yaptığı araştırmanın sonuçlarını şöyle anlattı:

''Gözde Apartmanı Sinan Ateş’in evi değil ofisidir. O ofise Cuma namazından çıktıktan sonra 2 korumasıyla beraber geldi. Biz bugüne kadar yeğenini yanında biliyoruz ama yanında bir koruması daha var. Cuma namazına gittiği için yanında güvenlik için bulundurduğu silahlar ofisindeydi. Korumalardan biri malzemeleri almak için ofise gitti. Sinan Ateş o esnada yan taraftaki binanın girişinde bordo tentenin önünde bulunurken tetikçisi tam karşısındaydı. Tanıklardan duyduğuma göre, kullanılan silah UZİ markaydı. İlk ateş başına edildi. Sonra da üzerine 5 kurşun yağdırıldı. Yanında koruması diye söylenen ama aslında yeğeni olan kişi hem omuzundan hem karnından yaralandı. Yan tarafında bulunan iş yerinden bir genç, tetikçiyi vurmak için olay yerine geldi. Fakat tetikçinin UZİ markalı silahında henüz şarjörün bitmediğini anlayınca geri çekildi. O sırada silahları almak için ofise çıkan koruma geri gelirken Sinan Ateş’in yanında bulunan tanıklardan birisi ‘Abi tetikçi kaçıyor, üzerine doğru koşsana, kovalasana’ dedi. Tetikçi Gözde apartmanının köşesinde bulunan motorsikletine binerek olay yerinden uzaklaştı. Tetikçi kaçarken Sinan Ateş’in koruması arkasından ateş etti ama vuramadı. Burada dikkat edilmesi gereken şey, Sinan Ateş’in koruması o heyecanla mı vuramadı, yoksa iyi bir tetikçi mi değildi bilmiyoruz. Yoksa tam tersine Sinan Ateş’in korumasından çıkan kurşunlar tetikçiyi vurdu mu, tetikçi yaralı mı, bunu da bilmiyoruz. Ama bir ayrıntı olarak kamuoyuyla paylaşıyorum.''

Ali Tarakcı çevredeki kamera kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılmadığını belirterek, "Tetikçi şimdi nerede?" diye sordu. Tarakcı, daha önce gazeteci Serdar Akinan’ın "tetikçinin bir büyükelçiliğe gittiği, yüz ameliyatı yapıldıktan sonra yurtdışına çıkarıldığı” iddiasını hatırlattı. Tarakcı, “Polisin elinde bizzat tetiği çeken kişinin görüntüleri var. O kişi Eray değilse, bir başkası ise bunu kamuoyunun bilme hakkı var” diye konuştu.

Tarakcı, ayrıca yayından kısa süre önce Bursa’da Sinan Ateş cinayetini organize edenlerden bir kişinin kendisine ulaştığını ve “Suikastı işleyenler iki tane torbacı değil” dediğini aktardı. (Kısa Dalga)