Altın Portakal'da Emin Alper'den Gezi tutuklusu Çiğdem Mater'e destek: Bu karanlık günler geçecek

Altın Portakal'da Emin Alper'den Gezi tutuklusu Çiğdem Mater'e destek: Bu karanlık günler geçecek

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, yönetmen Emin Alper, "Bu karanlık, bu kötü günler geçecek ve dostlarımızı bir şenlik havasında tutuldukları yerlerden çıkarıp layık oldukları yerlere oturtacağız" dedi.

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Gezi tutukluları Çiğdem Mater ve Mine Özerden’e destek mesajları geldi.

"BU KARANLIK BU KÖTÜ GÜNLER GEÇECEK"

Festivalde yarışan ve Çiğdem Mater ’in yapımcıları arasında yer aldığı Kurak Günler ’in yönetmeni Emin Alper filmin gösterimi öncesi şunları söyledi:

"Hoş geldiniz. Çok meşakkatli bir sürecin sonunda burada sizinle olmak, Antalya’da prömiyer yapmak çok mutluluk verici. Hepimizin bildiği gibi bu mutluluğumuzu gölgeleyen bir şey var. Yardımcı yapımcımız Çiğdem Mater şu an aramızda değil. Onunla birlikte Mine Özerden… Dolayısıyla mutluluğumuz buruk ama hepimizin inancı tam. Bu karanlık, bu kötü günler geçecek ve dostlarımızı bir şenlik havasında tutuldukları yerlerden çıkarıp layık oldukları yerlere oturtacağız.”

ONUR ÜNLÜ'DEN DESTEK AÇIKLAMASI

Festivalde bir diğer destek de yönetmen Onur Ünlü’den geldi.

59.Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarışan Bomboş filminin yönetmeni Onur Ünlü filmin gösterimi öncesi yaptığı konuşmada Çiğdem Mater ve Mine Özerden’in isimlerinin yazıldığı boş sandalyeleri göstererek “Arkadaşlarımızı geri istiyoruz. Onları ve diğerlerini geri istiyoruz. Çiğdem Mater, Mine Özerden de burada bizimle” dedi.