Ameliyatta bağırsağında iğne unutulan hasta yaşamını yitirdi

Ameliyatta bağırsağında iğne unutulan hasta yaşamını yitirdi
Elif Kesgin adlı bir vatandaş, 5 yıl önce özel bir hastanede olduğu kolit ameliyatında bağırsağında unutulan iğne ucu nedeniyle hayatını kaybetti.

İlk ameliyattan sonra ağrıları başlayan ve hastaneye her gittiğinde “Senin ağrıların psikolojik” denilerek evine gönderilen Elif Kesgin, geçen haziranda acil olarak alındığı ameliyattan sonra hayatını kaybetti.

'Senin ağrın psikolojik' dendi

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, söz konusu ameliyatın ardından bir türlü iyileşemeyen Elif Kesgin, bu şikâyetlerini ameliyatı yapan doktora ilettiğinde, “Sen artık bu şikâyetleri huy edindin. Seninki psikolojik; ağrın, sancın da öyle” denilerek eve gönderildi.

Kesgin’in bağırsağında oksitlenmiş 5 santimetrekarelik iğne ucu bulundu

Genç kadın, doktoruna güvendiği için 5 yıl boyunca gidip geldiği özel hastanede ağrılarına çare bulamadı. İddiaya göre, 4 Ocak günü çok sancılanan Elif Kesgin, evlerinin yakınındaki devlet hastanesine gitti. Yapılan muayene sonucunda Elif Kesgin’in bağırsağında oksitlenmiş 5 santimetrekarelik iğne ucu bulunduğu ve bu duruma derhal müdahale edilmesi gerektiği söylendi.

6 ay boyunca sıvı gıda alması gerektiği söylendi

Tespiti yapan devlet hastanesi doktoru, Elif Kesgin’e bu durumu ameliyatı yapan doktor ile paylaşmasını önerdi. Öğrendikleri karşısında büyük panik yaşayan Elif Kesgin, ameliyatının gerçekleştiği özel hastanedeki doktoruna gittiğinde, 6 ay boyunca sıvı gıda alması gerektiği söylenerek evine gönderildi.

Hastane ve doktorlar hakkında suç duyurusu

İddiaya göre doktorunun ilgisizliği yüzünden 6 ay sonra rahatsızlanınca ameliyata alınan Elif Kesgin, hayatını kaybetti. Annesi Gönül Aksoy, babası Adil Aksoy ve 8 yaşındaki kızı Melek İnci Kesgin, ölümden hastane ve doktorları sorumlu tutarak savcılığa suç duyurusunda bulundu. (DHA)

Sağlık