Ankara kulislerinde "Bakan Toto": Albayrak da var, Çiller de

Ankara kulislerinde "Bakan Toto": Albayrak da var, Çiller de
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliklerini bugün açıklaması bekleniyor. Tansu Çiller’in Dışişleri Bakanı olacağı, Berat Albayrak’ın geri döneceği en çok konuşulanlar arasında.

AK Parti dün 7. Olağan Kongresi'ni yaptı ve parti yönetiminin yüzde 45'i değişti. AK Parti'de kan değişimini dünkü kongre ile tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün de Kabine'de değişiklik yapması bekleniyor. Ankara kulislerinde Bakan toto oynanmaya devam edilirken,Berat Albayrak ve Tansu Çiller iddiaları gündeme geldi. Bir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın da bakan olacağı iddia ediliyor. 

Selvi: Bakanlarda değişim bugün

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün yeni kabineyi açıklayacağını belirtti. Selvi “Erdoğan dün kongreyi yapıp, partiyi belirledi. Bugün ise kabineyi açıklaması bekleniyor. Bakanlarda değişim var mı? Elbette var. Hatta kongreden sonra bazı bakan isimleri konuşulmaya başlandı” dedi.

Yeni Kabine'de Berat Albayrak olacak mı?

İnternethaber'e göre, Ankara kulislerinde hangi bakanların gideceği, kimlerin bakan olacağıla ilgili 'Bakan Toto' aldı başını gidiyor. Cevabı en çok merak edilen soruların başında ise Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa ettikten sonra bir daha ortada görünmeyen Berat Albayrak'ın yeniden kabineye girip girmeyeceği oldu. Albayrak'ın yeniden Enerji Bakanı olabileceği iddiaları kulislerde en çok rağbet gören iddia oldu. 

Kongrede 'muhteşem ve kuvvetli dönüş' yapmadı!

Albayrak'a yakın isimlerden Rasim Ozan Kütahyalı, "Çarşamba günü AK Parti kongresinde Berat Albayrak'ın muhteşem ve kuvvetli dönüşüne hazır olun" demişti. Berat Albayrak dün AK Parti yönetimine girmedi. Bu da Albayrak yeniden Kabine'ye dönüyor iddialarını güçlendirdi. 

Tansu Çiller Dışişleri Bakanı mı oluyor? 

MAK Araştırma'nın sahibi ünlü anketçi Mehmet Ali Kulat'tan ise bomba bir Tansu Çiller iddiası geldi. KRT Tv canlı yayınında konuşan Kulat, "İlk kez söylüyorum. Kesin niteliğinde verilmiş bir bilgi değil ama eski bir başbakanın önümüzdeki günlerde dışişleri bakanı olması gibi bir ihtimal var. İsim de söyleyeyim; Tansu Çiller bu görev için konuşuluyor. Amerikalılarla geçmişte olan diyaloğundan dolayı böyle bir konu gündemde şu anda" iddiasında bulundu.