Ankara'da gizli ABD-Rusya buluşması!

Ankara'da gizli ABD-Rusya buluşması!
Rus basınında yer alan haberlerde bugün ABD ve Rusya'da heyetlerin Ankara'da bir araya geleceği belirtildi. İddialara göre Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı Narışkin de görüşmeler için Ankara'ya uçtu.

Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya'dan gelen heyetlerin bugün Ankara'da daha önce kamuoyuna açıklanmayan bir görüşme gerçekleştirecekleri öne sürüldü.

Gerçek Gündem'in haberine göre Kommersant'ta yer alan habere göre iki ülkeden yetkililer başta Ukrayna savaşı olmak üzere bir dizi gelişmeyi görüşmek üzere Ankara'da buluştu.

Haberde Rusya Dış İstihbarat Servisi Başkanı Sergey Narışkin'in ABD ile yapılacak görüşmeler için bugün Ankara'ya uçtuğu öne sürüldü. Kaynaklar görüşmelerin içeriğiyle ilgili detay vermekten kaçındı.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov ise Ankara'da yapılacağı iddia edilen görüşmeleri ne doğrulayabileceğini ne de yalanlayabileceğini belirtti.

Rusya ve ABD delagasyonları en son benzer bir görüşmeyi 10 Ocak'ta Cenevre'de gerçekleştirmişti. O görüşmenin konusunun 'güvenlik garantileri' olduğu açıklanmış ancak görüşmeden somut bir sonuç alınamamıştı.

Gündem