Antalya'da fırtına: Uçuşlar iptal oldu, tekne battı

Antalya'da fırtına: Uçuşlar iptal oldu, tekne battı
Antalya'da gece saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi, kara ve hava yolu ulaşımında aksamalar yaşandı. Side Limanı'nda 1 teknenin battığı fırtınadan sonra bazı turistler denize girdi.

Meteoroloji'nin "turuncu kod" uyarısı verdiği Antalya'da, gece saatlerinde fırtına baş gösterdi.

Fırtına nedeniyle Antalya ve Gazipaşa havalimanlarına inecek uçaklarda gecikme yaşandı, bazı seferler iptal edildi.

Kazaların meydana geldiği Gazipaşa- Anamur kara yolu ile Korkuteli- Burdur kara yolunda trafik aksadı; uzun kuyruklar oluştu.

Kent merkezinde de çöp konteynerleri savruldu, ağaçlar devrildi.

Mahalle aralarında ve refüjlerde devrilen ağaçlara belediye ekipleri, gece saatlerinde müdahale edip, kesimini gerçekleştirdi.

Side'de tekne battı

Manavgat- Antalya kara yolu D-400 Yavrudoğan Mahallesi'nde yağmur ve fırtına, refüjdeki ağaç dallarının kırılarak yola düşmesine neden oldu; yola saçılan dallar itfaiye ekiplerince kesilerek kaldırıldı.

Manavgat ilçesi Side Limanı'nda bağlı "MyDream" adlı tekne de fırtına nedeniyle battı. 3 tekne de hasar gördü.

Fırtına sonrası bazı yerli ve yabancı tatilciler de sahile koştu. Soğuk havaya rağmen Konyaaltı Sahili'ne gelenlerden bazıları denize girdi, bazıları da sahil bandında koşu ve yürüyüş yaptı.

Turistler denize girdi

Antalya'da fırtına; ağaçlar devrildi, tekne battı

Soğuk havaya rağmen denize giren Rus vatandaşı Elena Tabu, "Hava soğuk ama deniz sıcak. Rusya'da, daha soğuk havadan geldim. Kışın deniz daha güzel ve temiz. Burası çok güzel" dedi.

Abdullah Çekim ise suyun çok güzel olduğunu belirterek, "Antalya çok güzel. Yaz-kış demeden denize giriyorum. Dışarısı soğuk bile olsa su gayet güzel. Antalya'yı ve denizi çok seviyorum" diye konuştu. (DHA)