Arka sokaklar dizi setinde dolandırıcılık

Arka sokaklar dizi setinde dolandırıcılık
Türk dizi sektörünün en uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar bu kez "dolandırıcılık" olayıyla anıldı. Kostüm ve sanat kamyonunu kullanan şoför sete gelmeyerek ortadan kayboldu. Aracın ortadan kaybolmasıyla birlikte çekimlere bir gün ara verildi. Durumu D Media, yargıya taşıdı.

Arka Sokaklar dizisinin set kamyonunun ortadan kaybolmasının ardından dolandırıcılık hikayesi çıktı. MedyaRadar’ın haberine göre, Arka Sokaklar dizi seti iki ekipten oluşuyor. Şahin Halatçı, bir numaralı setin kostüm ve aksesuarlarını taşıyor.

arkasokaklar-18sezon2-1.jpg

Perşembe günü sete gelmeyen Halatçı’ya kimse ulaşamadı. Bir numaralı set ekibinin tüm aksesuarlarının bulunduğu kamyon adeta sırra kadem bastı. Bu sırada set çalışanlarını stres bastı. Stresin nedeni çekimlerin aksaması değil Halatçı’ya kaptırdıkları paralardan kaynaklandığı kısa sürede ortaya çıktı.

Şahin Halatçı’nın set çalışanlarının kimisinden kuracağı şirkete ortak etme, kimisini de verdikleri parayı yüzde elli faiziyle geri ödeme vaadiyle dolandırdığı ortaya çıktı. Halatçı’nın bu yöntemle kimi çalışanlardan 300 kimi çalışanlardan 500 bin TL arasında para topladığı ortaya çıktı.

Halatçı’nın para aldığı set çalışanlarına, ‘Kamyonlar alıp setlere kiralayacağız. Bunun için şirket kuruyorum. İster ortak olun ister verdiğiniz paraya yüzde elli faiz vereyim’ dediği öğrenildi. Halatçı'nın para aldığı her çalışana ‘Kimseye söyleme’ uyarısında bulunduğu öğrenildi.

Set çalışanları, Halatçı’nın ortadan kaybolmasının ardından yapımcı firma yöneticilerine ‘Dolandırıldık’ itirafında bulununca olay polise intikal etti.

arka-sokaklar.webp

Mobeselerle bulundu

Kamyonun bulunması ise Arka Sokaklar senaryosunu aratmayan bir yöntemle gerçekleşti. Halatçı’nın oturduğu güzergahtan başlayarak tüm MOBESE kameraları tek tek izlendi. Sonunda Halatçı’nın kullandığı kamyon Balıkesir’de bulundu.

Halatçı’yla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, set kamyonundaki aksesuarların akıbetinin de belli olmadığı öğrenildi. Halatçı’nın topladığı paraları ne yaptığı bilinmezken, set çalışanları kaptırdığı paraları kurtarmanın yollarını arıyor. (Kısa Dalga)

Magazin